VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio

-

Rock Klub Iron
Sikorskiego 5, 38-400 Krosno

30.00

Już 1 czerwca w krośnieńskim Rock Iron Klubie  odbędzie się koncert w ramach VI Memoriału Ronniego Jamesa Dio - "King of Rock and Roll". Nieżyjący od 2010 r. Dio uznawany jest za jednego z najwybitniejszych wokalistów hard rocka i heavy metalu. Jego głos na trwale zapisał się w historii tych gatunków dzięki przebojom wyśpiewywanym pod szyldem Black Sabbath, Rainbow, czy solowego zespołu DIO.

W trakcie niemal trzygodzinnej podróży muzycznej, w którą zabiorą słuchaczy muzycy Scream Maker, White Highway, Turbo, Arcane Cathedral, Blacksnake, Another Pink Floyd i Royal Acoustic będzie można usłyszeć materiał przekrojowy z całej kariery Ronniego. - Nie próbujemy ścigać się z legendą, a po prostu przypomnieć o niej w czasach, w których rock, w odmianach hard i heavy zwłaszcza, znów zszedł do podziemi - mówi Sebastian, koordynator koncertu i wokalista Scream Maker.

W ramach całej trasy odbędzie się w maju i czerwcu aż 8 koncertów klubowych (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Kraków i Krosna), a w wakacje, 27 lipca, muzycy zjadą na sopocką plażę, by już na luzie zagrać koncert akustyczny. Na koncertach w sumie pojawi się niemal 50 muzyków.

 

VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2019 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT