Informatyka
CKUI Konferencja Pszczelarzy, Ekologów, Leśników "Zielony Parasol"

-

Wstęp wolny

15 marca w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie o godzinie 9.00 rozpocznie się I Konferencja Pszczelarzy, Ekologów, Leśników „Zielony Parasol”. Jako pierwszy wystąpi prof. Zbigniew Kołtowski, wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, z tematem „Wpływ nasadzeń drzew i krzewów miododajnych na likwidację zanieczyszczeń powietrza w przestrzeni miejskiej”.

Wśród podejmowanych zagadnień znajdą się również takie jak „Patriotyzm lokalny – rozpoznawanie systemów jakości w Polsce”, który to wykład wygłosi Paweł Krajmas Prezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia” oraz „Rola lasów w likwidacji zanieczyszczeń powietrza” autorstwa Mariusza Błasiaka z Dyrekcji Generalnej LP.

Pozostałe wystąpienia mają za zadanie podniesienie wiedzy pszczelarzy na temat ras pszczół rodzimych, a także roślin miododajnych i gospodarki pasiecznej na terenach leśnych oraz pokazanie symbiozy lasów z pszczołami.

Podczas konferencji odbędzie się kiermasz certyfikowanej żywności ekologicznej wysokiej jakości. Spotkanie ma charakter otwarty.

 

I Konferencja Pszczelarzy, Ekologów, Leśników "Zielony Parasol"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl