Wiosenna Biesiada Poetycka. Spotkanie z poezją śpiewaną

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza 20 marca o godzinie 18:00 na pierwszą w tym roku Biesiadę Poetycką. Tym razem, pod nieobecność opiekuna klubu Anny Jakubik, poprowadzi spotkanie wieloletni prezes Klubu Literackiego RCKP - Wacław Turek.

Krakowski bard Mariusz Wdowin zaśpiewa teksty Edwarda Marszałka, Wacława Turka, Marka Petrykowskiego, Jana Tulika oraz innych poetów - 20 marca zapraszamy na Scenę kameralną. Początek spotkania o godzinie 18.00. Po koncercie, tradycyjnie, spotkanie w gronie miłośników poezji oraz twórców.

Mariusz Wdowin - krakowski artysta z kręgu piosenki poetyckiej, kompozytor, gitarzysta, pianista, piosenkarz. Autor kilkuset piosenek do tekstów, m.in. Tadeusza Nowaka, Miry Zalewskiej, Edwarda Marszałka, Wacława Turka, Marka Petrykowskiego, Wiesławy Kwinto-Koczan, Aleksandry Bacińskiej, Piotra Brymasa, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Tomasza Tesznara, Iny Kaweckiej i wielu innych. Na scenie pojawia się od 2000 roku. Nagradzany i wyróżniany na wielu festiwalach piosenki poetyckiej i turystycznej (Bazuna, Wrzosowisko, Listobranie, Spotkanie Bardów, OTGPS w Szklarskiej Porębie i in.). Od 2002 roku prowadzi w Krakowie regularne spotkania z piosenką poetycką, turystyczną i szantową, zwane Śpiewograniami. W 2018 roku ukazała się płyta Mariusza Wdowina pt. „Wyklęte anioły” do tekstów Miry Zalewskiej. Obecnie w trakcie przygotowań jest kolejna płyta do tekstów Edwarda Marszałka. Płyta ukaże się pod koniec marca 2019 roku.

 

Wiosenna Biesiada Poetycka. Spotkanie z poezją śpiewaną

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2019 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT