Krakowski Bank Spółdzielczy

PANS Krosno

Szkoły Powiatu Krośnieńskiego

ZSM Krosno - Oferta Edukacyjna

XVIII Krośnieńskie Dni Tańca 2019 - Koncert "Krosno na pointach"

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

10.00zł - 15.00

25 kwietnia 2019, godz. 16.30 odsłona pierwsza, godz. 19.00 odsłona druga
„Krosno na pointach”
Krośnieńskie grupy taneczne
Bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł z KKM

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który cieszy się dużym zainteresowaniem tancerzy i publiczności. Na scenie zaprezentuje się około 700 tancerzy reprezentujących różne grupy i różnorodne techniki taneczne. Koncert bez cienia rywalizacji i oceniania, o tańcu i dla tańca. Niezwykle cieszymy się, że na zaproszenie do udziału w „Krośnie na pointach” instruktorzy odpowiadają z entuzjazmem.

Zespół „Eksperyment” działa przy MZS nr 4 w Krośnie, jest zdobywcą wielu nagród i czołowych miejsc na konkursach tańca. Zdobył, między innymi 1. miejsce podczas Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie i 2. miejsce na zawodach tej samej rangi w Płocku.
Zespół „Eksperyment” grupa „Miniusie” działa zaledwie od roku, a ma już na swoim koncie 2. miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Cheer i Mażoretek w Głogowie Małopolskim. Zespoły działają pod kierownictwem Beaty Łopatkiewicz.

Akademia Cheerleaderek „Fragolin” MOSiR Krosno działa od 9 lat. Założycielką akademii jest Katarzyna Stec - animator kultury oraz instruktor tańca. „Fragolin” liczy ponad 300 tancerzy prezentujących się na imprezach sportowych, meczach oraz przeglądach i zawodach tanecznych. Grupy odnoszą spore sukcesy w kategorii cheerleadingu oraz show dance.

„Gracja - Gwiazdki” - grupa młodsza, „Gracja - Gwiazdki” - grupa starsza, „Gracja - Acrodance”, „Gracja - Misie”. Zespoły działają od dwóch lat. Dziewczęta łączą elementy gimnastyki podstawowej, gimnastyki artystycznej oraz akrobatyki z krokami tanecznymi głównie z tańca towarzyskiego. To połączenie tańca z gimnastyką bardzo poprawia ich sprawność ogólną oraz dostarcza dużo satysfakcji. Trenerem zespołu jest Halina Orszulak.

Taniec towarzyski reprezentuje para klasy B Dominik Kud - Karolina Wójcik - zwycięzcy wielu ogólnopolskich turniejów tanecznych, członkowie formacji „Gracja”, z którą zdobywali medale na Mistrzostwach Polski. Zaprezentują wiązankę tańców latynoamerykańskich. Trenerem pary jest Andrzej Orszulak.

Grupa Liya Dancehall Class powstała w 2014 roku. Została stworzona z pasji i przyjaźni tancerzy. Jamajskie i afrykańskie rytmy to coś, co łączy wszystkich tancerzy tej grupy. Instruktorem jest Karolina Dsouza. Zajęcia dostosowane są do początkujących oraz zaawansowanych tancerzy. Najważniejszy w tańcu Dancehall jest attitude - w wolnym tłumaczeniu: własny styl. Tancerze przekazują sobie kroki Dancehall, po czym każdy może je wyrazić w dowolny sposób. Gorące jamajskie rytmy i wolność wyrażania siebie to coś, co kocha ta grupa.

„Akademia Talentów” działa od dwóch lat. W swoich szeregach gromadzi 200 dzieci trenujących połączenie tańca współczesnego z gimnastyką artystyczną oraz aerial - gimnastykę powietrzną. Akademia działa w Krośnie, Dukli, Strzyżowie, Iwoniczu Zdroju. Choreografem jest Paulina Nowacka.

Zespół baletowy istnieje od 2011 roku przy RCKP w Krośnie. Obecnie w balecie ćwiczy ponad 100 tancerek. Grupy baletowe co roku prezentują publiczności swoje prace w formie widowisk tanecznych, w tym sezonie będzie to bajka „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”. Instruktorem i choreografem jest Monika Waga.

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS - najstarszy zespół taneczny w Krośnie. Z krośnieńską sceną związany od 29 lat, najpierw jako „Wesołe Chmurki”, a od dwudziestu sześciu lat jako „Kleks”. Przez te wszystkie lata przez zespół „przewinęło” się kilkuset tancerzy. Jedni pojawili się na chwilę, dla innych przygoda z tańcem trwała 10 lat. Obecnie zespół pracuje w sześciu grupach wiekowych, skupiając 160 tancerek i 4 tancerzy. „Nauczaniem początkowym”, czyli pracą z trzema młodszymi grupami tanecznymi zajmuje się Dagmara Krzanowska-Szelc - założycielka i wieloletnia jedyna instruktorka zespołu. Grupy starsze pracują „pod okiem” Aleksandry Fejdasz, od kilku lat związanej z RCKP i zespołem. Młodzi tancerze dodatkowo kształcą swoje umiejętności na warsztatach tanecznych z różnych dziedzin tańca, prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Ciężka praca ma odzwierciedlenie w licznych nagrodach zdobywanych podczas konkursów i przeglądów tanecznych.

Zespół Tańca Współczesnego STRECZ pracuje w oparciu o technikę tańca współczesnego, jest laureatem wielu prestiżowych konkursów tanecznych, absolwenci zespołu często kontynuują naukę tańca na wyższych uczelniach tanecznych albo sami uczą tańczyć. Instruktorem i choreografem jest Sabina Wójcik-Grygolec.

Krośnieńskie Dni Tańca - w tym roku - to 5 tytułów (z czego 2 prezentowane będą dwukrotnie), kontynuacja współpracy z teatrami tańca, zespołami i choreografami w ramach Polskiej Sieci Tańca, premiery, debiuty na dużej scenie i debiuty na widowni (z roku na rok przybywa członków zespołów i widzów wydarzeń tanecznych), również bardzo udana kontynuacja współpracy z Pomaturalnym Studium Animatorów Kultury i z krośnieńskimi zespołami. Co dla nas, jako domu kultury, ważne Krośnieńskie Dni Tańca są okazją nie tylko do obejrzenia spektakli tanecznych i wystawy, to okazja do poznania zespołów (kilkuset zdolnych młodych ludzi) i tego, co robią i co jest ich pasją. Powroty na widownię, a nawet na scenę, absolwentów zespołów (niezależnie od tego, czy kontynuujących naukę tańca na uczelniach wyższych czy wybierających inną drogę) traktujemy w kategoriach sukcesu - powiedzieć, że jesteśmy dumni, to mało! Poznajcie tancerzy, instruktorów, autorów choreografii, scenografii i zdjęć! W zamian za kilkaset godzin,a częściej lat poświęconych na próby i spędzonych w salach tanecznych i na scenie, Wy poświęćcie kilkadziesiąt minut na widowni - z pełnym przekonaniem, że nie będziecie żałować zapraszamy serdecznie!

 

XVIII Krośnieńskie Dni Tańca 2019 - Koncert "Krosno na pointach"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl