Jordania - Rudo-Czarne opowieści z Bliskiego Wschodu

-

K15

Krakowska 15, 38-400 Krosno

5.00

Jordania - Rudo-Czarne opowieści z Bliskiego Wschodu - spotkanie podróżnicze, które odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 18:00.

A gdyby tak wsiąść w samolot i wylądować w zupełnie innym zakątku świata, na Bliskim Wschodzie? Przemierzać pustynię Wadi Rum i spędzić noc pod niebem pełnym gwiazd przy temperaturze poniżej zera, wsłuchując się w odgłosy ciszy przerywanej tylko mruczeniem wielbłądów? Wędrować po zapierającym dech w piersiach kompleksie Petra, jednym z Siedmiu Cudów Świata, cywilizacji tak niesamowitej i pełnej tajemnic. Gdyby tak odkryć, że w Jordanii, kraju arabskim od wielu pokoleń, znajdziemy też ślady obecności starożytnego Rzymu, a Chrześcijanie żyją tam po dziś dzień doglądając świętych miejsc religii chrześcijańskiej? Przemierzać pustkowia, by dotrzeć do imponujących zamków z czasów krucjat krzyżowców, które po dziś dzień pokazują potęgę ówczesnej cywilizacji. Unosić się na wodach Morza Martwego, którego poziom zasolenia nie pozwala płynąć. Nurkować wśród nieziemskiej rafy koralowej Morza Czerwonego, gdzie wraki samolotów i czołgów błyszczą na dnie?

Nasi rodowici Krośnianie – Karolina i Piotrek czyli Rudeiczarne Travel-Blog, mieszkający na co dzień na Malcie, wracają do nas, tym razem z opowieścią o magicznej Jordanii, z której właśnie wrócili. Podróżując od południa po północ tego niesamowitego kraju, mogli zakochać się w kraju baśni tysiąca i jednej nocy, gdzie w środku nocy budził ich śpiew muezina z meczetu, gdzie na herbatę z miętą mówi się whiskey, gdzie każdy z tubylców wita obcokrajowców uśmiechem i sympatycznym „welcome in Jordan”.

 

Jordania - Rudo-Czarne opowieści z Bliskiego Wschodu

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl