Wystawa Tępe Ostrze - Marta Wojciechowska

-

Centrum Dziedzictwa Szkła

Blich 2, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Wystawa Tępe Ostrze - Marta Wojciechowska czynna będzie od 10 kwietnia do 10 lipca 2019. Wernisaż odbędzie się 9 kwietnia, godz. 17.30.

Krośnieńska wystawa tej pełnej temperamentu i ogromniej wyobraźni artystki po raz kolejny udowadnia, że szkło nie ma ograniczeń w ręku twórcy, który kocha je i rozumie. Szkło prezentowane w klimatycznych wnętrzach zabytkowych Piwnic Przedprożnych tworzy różnorodne, dopełnione byty, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Nasza wyobraźnia i doświadczenie podsuwają nam bowiem skojarzenia i wyjaśnienia czasem oczywiste, a czasem wręcz egzotyczne i zdumiewające. Wchodzimy w zaczarowane światy porzucając teraźniejszość i czas. Połączenia szkła z kamieniem czy drewnem , przestrzenne formacje o formach organicznych i geometrycznych, eteryczne chmurki i ciężkie szklane przedmioty – czy można sobie życzyć czegoś więcej?

Marta Wojciechowska jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, kierunku: Projektowanie Szkła w pracowniach prof. Henryka Wilkowskiego i prof. Małgorzaty Dajewskiej. Na koncie artystki jest wiele krajowych i zagranicznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Jej twórczość obejmuje Szkło Unikatowe (obiekty rzeźbiarskie z użyciem szkła, drewna, kamienia; duże instalacje rzeźbiarskie; aranżacje przestrzeni; elementy wystroju wnętrz) oraz Szkło Użytkowe (szkło stołowe i firmowe m.in. dla restauracji, hoteli; gadżety reklamowe; nietypowe przeszklenia architektoniczne; unikatowe lampy i inne formy oświetlenia; meble z elementami szkła).

 

Wystawa Tępe Ostrze - Marta Wojciechowska

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2019 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT