Projekcja filmu: Cały Ten Smog + Skąd i Dokąd

-

K15

Krakowska 15, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Organiatorzy zapraszają na pokaz dwóch filmów: Cały ten smog oraz Skąd i dokąd. Wstęp wolny.

Cały ten smog - Film edukacyjno-dokumentalny z elementami animacji, poświęcony wpływowi smogu na nasze zdrowie.
Tomasz Wełna – artysta grafik, projektant, twórca filmów i animacji, wykładowca. Urodzony w Krakowie w 1980 roku. Absolwent i późniejszy wykładowca ASP w Krakowie. Doktorat na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Katedrze Edytorstwa. Zaangażowany w walkę ze smogiem w Polsce, tworzy filmy i animacje edukacyjne, współpracuje z Polskim i Krakowskim Alarmem Smogowym.

Skąd I Dokąd - Laureat zeszłorocznej O!PLA (Dyplom Uznania) oraz Festiwal EDUKINO (Wyróżnienie), który zachwycił nie tylko młodą publiczność w 13 miejscowościach na trasie O!PLA 2018, ale także stał się inspiracją do wielu edukacyjnych zabaw. Filmowa podróż zaczyna się u źródeł Wisły i prowadzi widza przez kolejne krainy geograficzne współczesnej Polski. Unikatowy dziki charakter rzeki jest pretekstem do ciągłego zadawania pytania o specyfikę relacji między człowiekiem a przyrodą. Na ile mieszkańcy Ziemi mogą ingerować w naturę, aby ułatwić sobie życie, a kiedy powinni pozostawić przyrodę w spokoju, aby zachować ją taką jaką jest? Na każdym odcinku rywalizacja człowieka i natury odcisnęła swoje piętno. Czasem górą jest człowiek, ale częściej, w przypadku Wisły wygrywa rzeka. Film łączy technikę filmu dokumentalnego oraz filmu animowanego. Choć skierowany jest do dzieci w wieku 8-14 lat, to z pewnością zainteresuje widza w każdym wieku.

Marcin Wołkowicz (ur. 17 kwietnia 1976 roku w Warszawie), absolwent Wydziału Produkcji Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej (PWSFTviT) w Łodzi. Ukończył również Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował dla różnych stacji telewizyjnych (m.in. TVP, TVN, For Fun TV, BBC) oraz firm fonograficznych (m.in. Universal Music Polska, Magic Records, EMI Music Classic, Outsider Music). Obecnie współtworzy firmę producencką Tutto Arts & Media oraz jest właścicielem wydawnictwa Multieducatio.pl. Zrealizował kilkadziesiąt filmów popularnonaukowych oraz dokumentalnych.

 

Projekcja filmu: Cały Ten Smog + Skąd i Dokąd

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl