Wystawa Niekoniecznie

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Wystawa Niekoniecznie. Na Niekoniecznie Białym Niekoniecznie Czarno Justyny Kazaneckiej. Wystawę można zobaczyć w dniach od 9 kwietnia do 20 maja w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Spotkanie z autorką odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 17:00.
Justyna Kazanecka - w 2018 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie na kierunku: formy rzeźbiarskie - snycerstwo. W latach 2016-2018 uczestniczyła w zajęciach Grafiki Tradycyjnej w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Obecnie studiuje Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Fundacja dla Sztuki - Powstała w 2011 roku i działa na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie. Dla dzieci organizuje konkursy i akcje plastyczne w celu pobudzenia ich kreatywności. Młodzieży pomaga stawiać pierwsze kroki w kierunku prezentacji swojej twórczości. Do tej pory zorganizowano 6 wystaw, a na ten rok zaplanowanych jest 5 kolejnych. Prowadzone są również projekty wspierające wolontariat artystyczny, w ramach którego namalowane zostały 3 murale, a w 2017 roku wydany komiks „Krośnieńskie Legendy” namalowany przez pięcioro młodych artystów działających w Fundacji. W 2018 roku Fundacja dla sztuki otrzymała tytuł „Zasłużony dla wolontariatu”.

 

Wystawa Niekoniecznie

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl