Spotkanie z leśniczym Kazimierzem Nóżką w CDS

-

Centrum Dziedzictwa Szkła
Blich 2, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Spotkanie z leśniczym Kazimierzem Nóżką odbędzie się w Centrum Dziedzictwa Szkła w dniu 17 maja 2019 r. (piątek), o godz. 17.00. Podczas spotkania będzie można nabyć  książkę autorstwa Marcina Szumowskiego "Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki". Wstęp wolny

Kazimierz Nóżka - leśniczy Leśnictwa Polanki - od jakiegoś czasu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych leśniczych w kraju. Wszyscy chyba widzieli jak leśniczy Nóżka ratował niedźwiadki przed wilkami, albo rozmawiał z niedźwiedziami Grzesiem i Lesiem. Kazimierz Nóżka pokazuje świat zwierząt, który jest nieosiągalny dla przeciętnego mieszczucha. Spotykamy w tym świecie wielkie niedźwiedzie, przemykające jak duchy rysie, polujące pod osłoną nocy wilki, majestatyczne żubry, zwinne wydry, kuny oraz skryte żbiki. Czytając książkę Marcina Szumowskiego "Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki" będziemy mieć ten świat na wyciągnięcie ręki, poznamy relacje człowieka, który większość życia spędził w bieszczadzkich lasach. Ta książka jest nie tylko o zwierzętach. Poznamy w niej także dziwne przygody miejscowych drwali, gajowych i smolarzy. Przytaczane historie raz mrożą krew w żyłach, innym razem przywołują uśmiech i wzruszają do łez. Tego wszystkiego będzie można również doświadczyć podczas spotkania z leśniczym Kazimierzem Nóżką w Krośnie.

 

Spotkanie z leśniczym Kazimierzem Nóżką w CDS

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2020 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT