Michalicki

PANS Krosno

Szkoły Powiatu Krośnieńskiego

ZSM Krosno - Oferta Edukacyjna

Koncert Tipsy Drivers 

-

K15
Krakowska 15, 38-400 Krosno

25.00zł - 35.00

Koncert Tipsy Drivers odbędzie się 28 czerwca o godzinie 20:00 w klubie K15.
Zespół istnieje na scenie od 1994 roku. Muzyka jaką wykonuje, to solidny blues chicago z domieszką swinga, bluesa z Texasu oraz bluesa West Coast.

Tipsy Drivers wielokrotnie wystąpili na czołowych festiwalach bluesowych w Polsce takich jak: Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluesada w Szczecinie, Blues nad Bobrem, Blues Express w Zakrzewie, Jimy Way Festiwal, Toruń Blues Meeting i wielu innych. Zagrali wiele koncertów w klubach i pubach muzycznych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Zarówno krytycy muzyczni jak i miłośnicy gatunku doceniają pasję i szczerość z jaką gra band. Dowodem tego było między innymi przyznanie w 2001r. w ankiecie czytelników czasopisma „Twój Blues” grupie Tipsy Drivers II miejsca w kategorii polski zespół roku.
Zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers - Blues & Chicago Sound”.
Ponadto ich utwory ukazały się na składankach: Antologia Polskiego Bluesa, Skazani na Bluesa oraz płycie Chorzy na Bluesa.
W 2013r. zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers & Harp Friends 100% Live”. Jest to zapis dwóch koncertów z Łodzi i Pabianic, na których to gościnnie zagrali inni wspaniali muzycy. Harp Friends tworzą: Jacek Urlik (Pabianice), Tomasz Kiersnowski (Rzeszów), Igor Łojko (Zielona Góra), Dominik Abłamowicz (Warszawa), Łukasz Rumpel (Gliwice). Na płycie dodatkowo wystąpiła sekcja dęta Smoogie Boogie.

Program wykonywany obecnie na koncertach to standardy bluesowe począwszy od muzyki Little Waltera, Muddy Watersa i Sonny Boy Williamsona przez duet Junior Wells & Buddy Guy aż do Wiliama Clarka i Kima Wilsona.
Całość uzupełniają kompozycje z polskimi tekstami.
Do swoich występów Tipsy Drivers często zapraszają dodatkowych muzyków. Współpracują z sekcją dętą, pianistami i gitarzystami.

 

Koncert Tipsy Drivers 

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2022 terazKrosno.pl