UP Sanok
Hyundai

CKU

Naftówka

Starostwo

Budowlanka

MZSP

Mechanik Krosno

Letnie Koncerty w Świątyniach: Koncert organowy: Mariko Takei

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Wstęp wolny

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na cykl koncertów w kościołach krośnieńskiej starówki.

Koncert organowy: Mariko Takei / Norwegia
Termin: 15 czerwca 2019 (sobota), godzina 19.00
Miejsce: Bazylika Mniejsza Fara, Krosno

Mariko Takei - ur. w Kobe w Japonii. W 1991 uzyskała stopień associate degree w ramach studiów pianistycznych na Uniwersytecie Muzycznym w Osace, a następnie dyplom w zakresie muzyki kościelnej w Akademii Muzycznej im. Edvarda Griega w Bergen, gdzie odbyła studia magisterskie, broniąc pracę dyplomową poświęconą twórczości Maxa Regera.
Od 2004 kontynuowała naukę w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, kształcąc się w klasie organów prof. Hansa Fagiusa, którą ukończyła wykonaniem recitalu dyplomowego w Kopenhadze w lutym 2007. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Oliviera Latry, Davida Sangera czy Guy Boveta, a zarazem kontynuowała zajęcia w ramach studiów podyplomowych pod kierunkiem Hansa Fagiusa oraz Bena van Oosten. Występowała z koncertami w ramach licznych międzynarodowych festiwali w Skandynawii, wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii.
Mariko Takei prowadzi zajęcia w Organowej Szkole w Bergen. Współpracuje z zespołami chóralnymi, solistami, zespołami kameralnymi oraz orkiestrą bergeńskiej filharmonii. Jest organistką oraz animatorem życia muzycznego w kościele w Solheim oraz w kościele św. Marka w Bergen. W 2012 nagrała na płycie CD utwory poświęcone chorałowi Ein feste Burg ist unser Gott w twórczości J.S. Bacha, R. Schumanna, M. Regera oraz J. Reubkego, zarejestrowane na organach kościoła św. Jana w Bergen. W 2014 ukończyła studia w kopenhaskiej szkole muzyki kościelnej Logumkloster, uzyskując tytuł carillonisty.

PROGRAM

Jean Sibelius (1865-1957) - Intrada
Robert Schumann (1810-1856) - Stücke in kanonischer Form op. 56 - I. Nicht zu schnell - III. Andantino - Etwas schneller
Max Reger (1873-1916) - Te Deum op. 59 nr 12
Robert Coates (*1954) - A Tallis Triptych - I. How Shall I Sing That Majesty? - III. O Holy Spirit, Lord of Grace
René Louis Becker (1882-1956) - I Sonata organowa G-dur op. 40 - I. Praeludium festivum - IV. Prayer
Robert Schumann (1810-1856) - I Fuga B-A-C-H op. 60 nr 1
Bert Matter (*1937) - Cisza śpiewa Tobie, o Panie!
Charles Tournemire (1870-1939) - Improwizacja na temat Te Deum

 

Letnie Koncerty w Świątyniach: Koncert organowy: Mariko Takei

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl