UP Sanok
Fiat

Budowlanka

MZSP

CKU

Naftówka

Starostwo

Mechanik Krosno

Spektakl w reżyserii Jacka Buczyńskiego "Spowiedź w drewnie"

-

Parkowa 7
Parkowa 7, 38-400 Krosno

20.00

Krośnieńska Fundacja Rozwoju zaprasza 19 lipca na spektakl w reżyserii Jacka Buczyńskiego "Spowiedź w drewnie". Wydarzenie odbędzie się nietypowo, bo na strychu Restauracji Parkowa 7 w Krośnie o godzinie 21:00. Wstęp 20 zł.

Zrealizowany przez Jacka Buczyńskiego spektakl miał swoją premierę w maju 2019 roku. Dotychczas odbyło się sześć przedstawień. Teatr odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Łączy obraz czyli przedmioty stanowiące scenografię, ruch aktorów ułożony przez choreografa z dźwiękiem oprawy muzycznej oraz głosami aktorów. „Spowiedź w drewnie” Jana Wilkowskiego reżyser Jacek Buczyński poszerzył o własną wypowiedź zatytułowaną „Spowiedź w TV”. Spektakl złożony jest z dwóch części. Punktem wyjścia do realizacji była potrzeba zaznaczenia, że będąc aktorem-amatorem można podjąć profesjonalne wyzwania. 
Podstawowym tworzywem teatru jest aktor, który buduje dla widza umowną rzeczywistość teatralną. Oczekujemy, że ten spektakl będzie takim, w którym nastąpi rodzaj serdecznego porozumienia pomiędzy sceną a widownią. 
Spektakl jest to inicjatywą powrotu do teatru amatorskiego, by przywrócić dawne czasy. Z inicjatywą wyszli dwaj krośnianie Jacek Buczyński i Przemek Polański. „Spowiedź w drewnie” to opowieść o ludowym świątkarzu rzeźbiącym Chrystusa Frasobliwego a zarazem opowieść o losie artysty, o męce twórczej, nieadekwatności rezultatów wobec zamierzeń, o pozycji artysty w społeczeństwie, o krzywdzących krytykach i prymitywnych zleceniodawcach.

 

Spektakl w reżyserii Jacka Buczyńskiego "Spowiedź w drewnie"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl