Fiat

CKU

MZSPLetni Podwieczorek na Rynku

-

Rynek Krosno
38-400 Krosno

Wstęp wolny

21 lipca i 11 sierpnia zapraszamy na krośnieński rynek. Dwa spotkania w ramach Letniego Podwieczorku będą okazją do twórczego odpoczynku - spotkania artystów, malarzy, animatorów, muzyków, akrobatów i cyrkowców.

Mały plener malarski
Kamienice krośnieńskiego rynku to wyjątkowo wdzięczny temat. Mówi się, że mają niemniej uroku niż kamienice o wiele większego od Krosna Krakowa, przyciągają spojrzenia mieszkańców i turystów. Widziane oczami artystów malarzy - zachwycają, widziane oczami najmłodszych - rozczulają.

W lipcu tematem małego pleneru malarskiego będzie połączenie architektury krośnieńskiego rynku i ludzi, których można na nim spotkać: muzycy Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej w Krośnie z pewnością przyciągną wzrok publiczności i portretujących ich artystów. Tematem przewodnim sierpniowego pleneru będą artyści kuglarze, akrobaci, cyrkowcy. Grupa Locomotora znajdzie radę na brak inwencji i pomysłów, pozując na szczudłach prawie tak wysokich jak piętro kamienicy, strojąc miny i zaczepiając przechodniów i malujących. Do udziału w plenerach zapraszamy najmłodszych, ale mile widziany jest też udział profesjonalnych artystów. Sztuka - pod każdą postacią - relaksuje, warto więc zająć miejsce przy sztalugach lub na wygodnym leżaczku.

Koncert Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej
Miejska Górnicza Orkiestra Dęta w Krośnie powstała w 1946 roku przy Kopalnictwie Naftowym. Od tamtego czasu nieprzerwanie towarzyszu Krosnu i jego mieszkańcom. Od 2006 roku muzycy grają pod nazwą Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej pod opieką Prezydenta Miasta Krosna i Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W lipcu - pod batutą Wiesława Wojnara - orkiestra da kolejny koncert, tym razem wśród publiczności na płycie rynku.

 

Letni Podwieczorek na Rynku

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl