Fiat

CKU

MZSPWernisaż wystawy plenerowej wystawę poplenerową "Portret Krosna X"

-

Biuro Wystaw Artystycznych

Portiusa 4, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprosiło kilkunastu artystów malarzy do wzięcia udziału w X jubileuszowym Międzynarodowym Sympozjum Malarskim "PORTRET KROSNA 2018".

Krosno jako miasto od lat dba o promocję swoich walorów turystycznych i historycznych. Obraz miasta, jaki zobaczymy na płótnach zaproszonych artystów jest w pewnym sensie dużą niespodzianką. Artyści przybywają do Krosna z różnych krajów – z bliska i z daleka... Przyjechali Kolumbijczycy, Ukraińcy, Koreańczyk, Austriaczka, Węgierka i polscy artyści. Pragniemy za każdym razem oddać miasto z jego wszelkimi przejawami – tak ludźmi jak i substancją materialną – pod ich twórczą ocenę. 

Plener odbywał się w Krośnie w dniach od 4 do 16 sierpnia 2018 r. W jego czasie przede wszystkim szczegółowo przedstawiliśmy zaproszonym artystom Krosno – to stare i to nowe. Mamy nadzieję, że czas twórczej atmosfery pleneru przełożył się na wyjątkowe dzieła malarskie jak również pozostanie na długo w pamięci każdego artysty.

Po zakończeniu pleneru każdy artysta pozostawia jedną pracę malarską do zbiorów dzieł sztuki naszej Galerii. Podarowane dzieła sztuki stale powiększają rosnącą kolekcję stanowiąc doskonały przykład mądrego mecenatu Miasta Krosna.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 19 lipca 2019 roku o godzinie 18:00.

 

Wernisaż wystawy plenerowej wystawę poplenerową "Portret Krosna X"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl