Fiat

CKU

MZSPKowalczuk-Waliczek - Grafika i Malarstwo w Wieży Farnej

-

Wieża Farna
Józefa Piłsudskiego 5, Krosno, 38-400 Krosno

4.00zł - 6.00

Wystawę prac Grafika i Malarstwo w Wieży Farnej koleżeńskiego duetu: Mirosława „miro” Kowalczuka oraz Damiana Waliczka od 29 sierpnia będzie można zwiedzać w galerii Wieży Farnej w Krośnie.
Wystawa potrwa do 29 września i będzie ostatnią w tym sezonie w Wieży Farnej. Bilety w cenie: 6 zł i 4 zł (ulgowy) do nabycia w kasie przy Wieży Farnej.

Mirosław „miro” Kowalczuk – artysta plastyk, malarz, rysownik, projektant designu, muzyk. Urodzony w Jarosławiu w 1967 roku.
Ukończył: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1987 rok), Studium Nauczycielskie w Rzeszowie, kierunek: Plastyka (1989 rok), Akademię Sztuk Pięknych
w Krakowie na wydziale form przemysłowych (dyplom w 1994 roku) oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2004 rok).
Uprawia rysunek , malarstwo, design oraz rock w grupie GET BREAK.
Brał udział w bardzo wielu wystawach w kraju i za granicą. Od 1996 roku jest nauczycielem technik graficznych, projektowania graficznego, podstaw projektowania i projektowania multimedialnego w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.


Damian Waliczek – pochodzi z Gliwic, od 2000 roku mieszka w Jarosławiu. Ukończył grafikę warsztatową w pracowni prof. Ewy Zawadzkiej na obecnej Akademii im. Jana Długosza WSO w Częstochowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, projektowaniem graficznym, fotografią, także aranżacja wnętrz. Od 2008 roku jest nauczycielem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Zespole Szkół Plastycznych Jarosławiu. Prowadzi Szkołę Rysunku
i Malowania w MOK, również Szkołę Rysunku Odręcznego w Centrum Kultury I Promocji
w Jarosławiu.
Uczestnik wielu wystaw, prezentacji, happeningów, członek Komisji Konkursowych. Twórca wielu znaków graficznych i logo oficjalnie funkcjonujących nie tylko w mieście.
Prace wystawia w kraju i za granicą: niektóre znajdują się w zbiorach prywatnych m.in.
w Niemczech, na Słowacji, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku.

 

Kowalczuk-Waliczek - Grafika i Malarstwo w Wieży Farnej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl