UP Sanok
Hyundai

Starostwo

Naftówka

ZSP2

Mechanik Krosno

MZSP

Budowlanka

CKU

Wykład "O Zdzisławie Beksińskim"

-

Biuro Wystaw Artystycznych

Portiusa 4, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

O Zdzisławie Beksińskim, jego pracy i konfrontacji filmowego obrazu z rzeczywistością rodziny Beksińskich, opowie Wiesław Banach - historyk sztuki, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, autor licznych publikacji z zakresu sztuki współczesnej, a także przyjaciel i biograf rodziny Beksińskich.

Postać artysty została spopularyzowana w ostatnim czasie przez film z 2006 r. ”Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego na podstawie scenariusza Roberta Bolesto. Obraz ten jest zapisem ostatnich lat życia Zdzisława Beksińskiego oraz jego syna Tomasza, znanego prezentera radiowego, dziennikarza muzycznego i tłumacza związanego z Polskim Radiem.

Zdzisław Beksiński (ur. 24 lutego 1929 w Sanoku, zm. 21 lutego 2005 w Warszawie) bez wątpienia należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców ostatnich lat. Z wykształcenia inżynier architekt, przez całe życie oddawał się pracy twórczej w dziedzinie fotografii, rzeźby, rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej. W powszechnej świadomości zapisał się najmocniej jako autor mrocznych, pełnych niepokoju, apokaliptycznych obrazów. Wizje niczym z koszmarnego snu utrwalone przez Beksińskiego zdumiewają, niepokoją, ale z pewnością wzbudzają podziw techniczną biegłością, opanowaniem malarskiego warsztatu.

Wstęp wolny

 

Wykład "O Zdzisławie Beksińskim"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl