UP Sanok
Fiat

Starostwo

MZSP

CKU

Mechanik Krosno

Naftówka

Budowlanka

Spektakl Spowiedź w drewnie

-

Restauracja Pub Browar Dukla
Cergowa 301, 38-450 Cergowa

20.00

Spektakl Spowiedź w drewnie odbędzie się 4 października o godzinie 19:30.
Zrealizowany przez Jacka Buczyńskiego spektakl miał swoją premierę w maju 2019 roku. Teatr odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Łączy obraz czyli przedmioty stanowiące scenografię, ruch aktorów ułożony przez choreografa z dźwiękiem oprawy muzycznej oraz głosami aktorów. „Spowiedź w drewnie” Jana Wilkowskiego reżyser Jacek Buczyński poszerzył o własną wypowiedź zatytułowaną „Spowiedź w TV”. Spektakl złożony jest z dwóch części. Punktem wyjścia do realizacji była potrzeba zaznaczenia, że będąc aktorem-amatorem można podjąć profesjonalne wyzwania. 
Podstawowym tworzywem teatru jest aktor, który buduje dla widza umowną rzeczywistość teatralną. Oczekujemy, że ten spektakl będzie takim, w którym nastąpi rodzaj serdecznego porozumienia pomiędzy sceną a widownią. 
Spektakl jest to inicjatywą powrotu do teatru amatorskiego, by przywrócić dawne czasy. Z inicjatywą wyszli dwaj krośnianie Jacek Buczyński i Przemek Polański, członkowie Fundacji Na Rzecz Rozwoju. „Spowiedź w drewnie” to opowieść o ludowym świątkarzu rzeźbiącym Chrystusa Frasobliwego a zarazem opowieść o losie artysty, o męce twórczej, nieadekwatności rezultatów wobec zamierzeń, o pozycji artysty w społeczeństwie, o krzywdzących krytykach i prymitywnych zleceniodawcach.
W spektaklu występują: Jacek Buczyński, Marek Burdzy, Katarzyna Truty, Anna Romańczak i Przemek Polański.
Po spektaklu odbędzie się dyskusja z twórcami i aktorami.
W październiku 2019 roku autorzy spektaklu zapowiadają widowisko, które odbywać będzie się w scenerii starego miasta w Krośnie a w 2020 roku będą pracować nad kolejnym spektaklem.

 

Spektakl Spowiedź w drewnie

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl