UP Sanok
Ford

MZSP

CKU

Naftówka

Budowlanka

Mechanik Krosno

Starostwo

Wernisaż wystawy "Szklane puzzle i coś więcej..." Witolda Śliwińskiego

-

Centrum Dziedzictwa Szkła

Wstęp wolny

Witold Śliwiński SZKLANE PUZZLE I NIE TYLKO - wystawa w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Witold Śliwiński jest artystą dobrze znany miłośnikom szkła, nie tylko w Polsce. Od lat z powodzeniem łączy działalność artystyczną z prowadzeniem firmy, gdzie wykorzystując talent, energię i wyobraźnię tworzy różnej wielkości szklane przedmioty – gadżety, statuetki, bibeloty, medale. Realizuje także większe zamówienia.
Co wyróżnia Witka? Linia, a w konsekwencji forma. Graficzność, czystość tej rozpoznawalnej, niczyim zapis DNA, linii, precyzja rysunku. To dzięki nim powstają dzieła „krystaliczne”. Gdy doda do nich kolor, odmienny materiał (metal, drewno) – jego dzieła nabierają dodatkowej siły. Wszystkie, choć na wskroś nowoczesne „znajdują się” w każdym otoczeniu. To szczególna ich właściwość, rzadka zaleta.
Witold Śliwiński jest absolwentem krośnieńskiego Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Warszawie. Od 1996 roku, porzucił grafikę i rysunek na rzecz szkła. Szkła, które jak mówi jest „dziwną substancją. Z jednej strony, wymagająca, żądna skupionej uwagi i rozległej wiedzy. Z drugiej, wyrazista, a zarazem chętna do zmian”. Jak sobie z nią radzi – obrazuje niniejsza wystawa, prezentująca jego prace z ostatnich 4 lat.

Wernisaż wystawy: 2 października, godz. 17:30, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

 

Wernisaż wystawy "Szklane puzzle i coś więcej..." Witolda Śliwińskiego

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl