Wystawa paleontologiczna w Piwnicy PodCieniami

-

Piwnica PodCieniami
Rynek 5, 38-400 Krosno

3.00zł - 5.00

Wystawę paleontologiczną w Piwnicy PodCieniami można zobaczyć w dniach 10 października 2019 r. o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami (wstęp wolny). Będzie można ją zwiedzać do końca 2019 roku. Bilety (5zł/3zł) dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej.

Z zamiłowania i fascynacji światem prehistorycznym Grzegorz Salwa – paleontolog amator, od 13 lat kolekcjonuje faunę i florę fliszu karpackiego. Unikatowe znaleziska z jego kolekcji można będzie oglądać w krośnieńskiej Piwnicy PodCieniami.
Paleontologia to dziedzina nauki, z pogranicza biologii i geologii, zajmująca się badaniem organizmów kopalnych, w oparciu o skamieniałości i ich ślady działalności życiowej. Okazy prezentowane na wystawie są śladami roślin i zwierząt żyjących na naszym terenie miliony lat temu. Ekspozycja pozwoli zajrzeć do prehistorycznego świata i wyobrazić sobie jak wyglądało wtedy życie.
Oprócz unikatowych eksponatów na wystawie będzie można dowiedzieć się jak powstają skamieniałości, gdzie można je znaleźć i jak z nimi postępować.

Grzegorz Salwa – zamiłowania i fascynacji światem prehistorycznym „paleontolog amator”. Od 13 lat kolekcjoner fauny i flory fliszu karpackiego z regionu Podkarpacia.

 

Wystawa paleontologiczna w Piwnicy PodCieniami

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2020 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT
//