UP Sanok
Fiat

Starostwo

Naftówka

MZSP

Mechanik Krosno

Budowlanka

CKU

Spotkanie z Kazimierzem Nóżką, Marcinem Sceliną i Maciejem Kozłowskim

-

Centrum Dziedzictwa Szkła
Blich 2, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Prelekcja leśniczych Kazimierza Nóżki, Marcina Sceliny i kulturoznawcy Macieja Kozłowskiego - autorów książki "Zanim wyjedziesz w Bieszczady" odbędzie się w Centrum Dziedzictwa Szkła w dniu 25 października 2019 r. (piątek), o godz. 17.00. Podczas spotkania będzie można nabyć w/w książkę. Wstęp wolny.

Poniższy opis pochodzi od wydawcy książki "Zanim wyjedziesz w Bieszczady".

Dwóch najsłynniejszych leśników w Polsce i kulturoznawca konfrontują nasze wyobrażenia o krainie studenckich wypadów, hipisów i dzikiej natury z prawdziwym obrazem Bieszczadów – obszaru wysiedleń, zapomnianej wojny domowej, uciekinierów politycznych, watah wilków, ciekawskich niedźwiedzi i surowych praw natury. Poznajemy losy pustelników, PRL-owskich watażków, dezerterów rodzinnych i ludzi chcących uciec przed miastem do lasu zatopionego w dymie kopcących retort.
Autorzy zabierają nas w prawdziwe Bieszczady. Zarówno te, które są obiektem naszych marzeń o zielonej enklawie, jak i do miejsca, o którym nie mieliśmy pojęcia. Zanim ruszymy w Bieszczady, rzuciwszy wszystko na zawsze lub tylko na chwilę, powinniśmy je poznać.

 

Spotkanie z Kazimierzem Nóżką, Marcinem Sceliną i Maciejem Kozłowskim

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl