UP Sanok
Hyundai

MZSP

CKU

Starostwo

Mechanik Krosno

Naftówka

Budowlanka

Zaduszki Muzyczne

-

10.00zł - 20.00

Studio Piosenki Swing od lat zaprasza do udziału w Zaduszkach Muzycznych, podczas których oddaje muzyczny hołd nieżyjącym już artystom. Rok temu młodzi wokaliści wspominali Korę, w tym roku koncert poświęcony będzie twórczości i osobie Grzegorza Ciechowskiego. Zaduszki muzyczne odbędą się 27 października o godzinie 17:00 w RCKP w Krośnie.

Grzegorz Ciechowski - autor, kompozytor, muzyk - „człowiek-orkiestra”: wokalista, instrumentalista, flecista, kompozytor, producent...! 1977 trafił do Res Publiki Jana Castora, którą przekształcił w 1980 roku w Republikę. Republika szybko zyskała status wielkiej gwiazdy i nagrała superpopularne albumy „Nowe sytuacje” i „Nieustanne tango”, będąc jednym ze sprawców rockowego „boomu” w Polsce pierwszej połowy lat 80. - w czym wielka zasługa właśnie Ciechowskiego, wokalisty i twórcy niemal całego repertuaru grupy. Od 1986 roku (po rozpadzie Republiki) słynny jako Obywatel G.C., twórca takich wydawnictw jak „Obywatel G.C.”, czy „Tak, tak!”. Znany również jako Grzegorz z Ciechowa czy Ewa Omernik [za: ciechowski.art].

Muzyka rockowa to sztuka przekazu i ten cel nam przyświecał. Jeśli muzyka nie porusza, nie łapie za serce, mózg czy wątrobę, to robi się z tego jedynie kulturystyka muzyczna. Dla nas to było niesłychanie ważne i to, co pisał Grzegorz, oddziaływało na całe pokolenia - Zbigniew Krzywański, gitarzysta Republiki.

 

Zaduszki Muzyczne

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl