Fiat

CKU

MZSPWidowisko plenerowe "Wywołane z pamięci"

-

Rynek Krosno
38-400 Krosno

Wstęp wolny

Krośnieńska Fundacja Rozwoju zaprasza na widowisko plenerowe "Wywołane z pamięci". Wydarzenie odbędzie się na krośnieńskich podcieniach 8 i 9 listopada.

"Wywołane z pamięci" to projekt teatralny przygotowany przez Krośnieńską Fundację Rozwoju. W zamyśle pomysłodawcy i reżysera inscenizacji Jacka Buczyńskiego ma nawiązywać do II części mickiewiczowskich „Dziadów”. Postaci związane z historią Krosna pojawią się na krośnieńskim rynku 8 i 9 listopada. Spacerując po podcieniach, których kolejna część zostaje poddana renowacji i powinna zalśnić nowym blaskiem, natkniemy się na tropy osób wiele znaczących dla miasta Krosna. Niektóre będą oczywiste i łatwe do rozpoznania, z innymi może być nieco trudniej. Dlatego każdy widz otrzyma przewodnik po naszych duchach. Zdradzimy tylko jedno: naszym „guślarzem” będzie tajemniczy mnich, tytułowy bohater XIX-wiecznej powieści Zygmunta Kaczkowskiego pt.„Murdelio”. W postaci wcielą się godni obywatele Krosna (nie powinno zabraknąć niespodzianek). A dla zmarzniętych widzów – toż to już listopad – przewidujemy coś na rozgrzewkę po zaduszkowych przeżyciach - mówi Jacek Buczyński.

Każdego dnia tj.8. i 9. listopada, pierwsze przejście zaczyna się o godz.18.00, drugie 19.15. Rezerwacji można dokonywać na facebookowej stronie Krośnieńskiej Fundacji Rozwoju. Wejściówki będą również do odebrania w Restauracji Parkowa 7.

 

Widowisko plenerowe "Wywołane z pamięci"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl