UP Sanok
Ford

Starostwo

Naftówka

Budowlanka

MZSP

CKU

Mechanik Krosno

O co biega? Spotkanie z Łukaszem Łagożnym

-

K15

Krakowska 15, 38-400 Krosno

5.00

O co biega? Spotkanie z Łukaszem Łagożnym odbędzie się 19 listopada o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy na nowy cykl spotkań poświęcony tematyce biegowej. W ostatnich latach bieganie cieszy się niezwykłą popularnością. Coraz więcej osób decyduję się na taką formę aktywności. W związku z tym, postanowiliśmy przygotować serię spotkań zadedykowanych właśnie tej dyscyplinie.

Co dla Was przygotowaliśmy ?
Na początek chcielibyśmy się skupić na tym od czego i jak zacząć swoją przygodę z bieganiem. Pierwsze spotkania skierowane będą głównie dla nowicjuszy ale pragniemy zaprosić też tych bardziej doświadczonych i zaawansowanych. Kolejne prelekcje poruszą tematy maratonów, biegów górskich czy biegów ultra. Każda prelekcja zostanie przygotowana przez znanych, cenionych i utytułowanych sportowców z naszego regionu.

Stwórzmy swego rodzaju forum, podczas którego brać biegowa będzie mogła posłuchać i porozmawiać na temat swojej pasji i nie tylko.
O co biega ? Spotkanie #1 - Łukasz Łagożny - Początki
Łukasz Łagożny - sanoczanin, Himalaista, zdobywca Mount Everestu, triathlonista ale również biegacz, w tym biegacz ulta. W tym roku przebiegł morderczy Bieg 7 Szczytów w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich na dystansie 240km!
Łukasz rozpocznie cykl wykładów na temat biegania, a dokładnie jak je zacząć i jak się motywować do treningów.
Zostaną poruszone tematy takie jak:
- Co daje regularne bieganie ?
- Podstawowy sprzęt do biegania – jak dobrać buty ?
- Treningi: od zera do truchtu oraz od truchtu do biegu.
- Objawy przetrenowania.
- Skąd biorą się kontuzje (stopa, kolana, biodro, kręgosłup).
- „Katalog kontuzji”
- Dieta biegacza.
- Motywacja.

Na końcu wykładu Łukasz opowie o przygotowaniach do wyprawy na Antarktydę, która rusza już niebawem bo w połowie grudnia 2019! Odbędzie się też krótka prezentacja jego najnowszej książki opisującej losy wyprawy na Mount Everest „Przepraszam za marzenia”.

 

O co biega? Spotkanie z Łukaszem Łagożnym

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl