Wystawa Artefakty 17 - Realizm abstrakcji

-

Biuro Wystaw Artystycznych

Portiusa 4, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Wystawa Artefakty 17 - Realizm abstrakcji można zobaczyć w dniach od 29 listopada do 5 stycznia 2020 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się 29 listopada o godzinie 18:00.
Artefakty to doroczne projekty autorskie, mające na celu rozpoznanie, ujawnienie i analizę wybranych problemów, zjawisk i tendencji w sztuce współczesnej przy udziale krytyków i artystów regionu Podkarpacia. Jak pisze kurator wystawy „Artefakty 17 – Realizm abstrakcji”, Piotr Wójtowicz: Udział w wystawie zaproponowałem sześciorgu podkarpackim malarzom, reprezentującym różne pokolenia, których aktywność oraz intuicja, kieruje w stronę odnajdywania takiego stopnia autonomii obrazu, jaka nie czerpiąc bezpośredniej inspiracji z natury, wyzwala wizję, osiągającą wysoki stan kompilacji i wyrazistości. Tym samym, właściwie ich pracom pobudzenie obrazowanego pola, dzięki poczynaniom formalnym i technicznym zabiegom staje się konkurencją dla optyki rzeczywistości zewnętrznej. Poruszając się w odmiennych stylistycznie estetykach i metodach realizacji obrazu, połączeni są podjęciem osobistego dialogu z tradycją malarstwa nieprzedstawiającego jako skutecznego narzędzia obiektywizacji swoich poszukiwań.

 

Wystawa Artefakty 17 - Realizm abstrakcji

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2020 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT