Pokaz I odcinka serialu "Mistrz i Małgorzata"

-

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
Kazimierza Wielkiego 4, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Dyskusyjny Klub Filmowy PWSZ w Krośnie zaprasza na pokaz I odcinka serialu "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Vladimira Bortko, na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa.

Przed projekcją odbędzie się spotkanie z tłumaczami, prof. dr hab. Grzegorzem Przebindą i mgr Igorem Przebindą. Projekcja odbędzie się 16 grudnia (poniedziałek) 2019 roku o godz. 12.00 w auli przy ul. Kazimierza Wielkiego 4.

Na całość wydania „Mistrza i Małgorzaty” składa się 10 części dzieła, które jest wierną ekranizacją książki Michaiła Bułhakowa. To jedna z największych i najdonioślejszych produkcji rosyjskich. Reżyserem filmu jest Vladimir Bortko, który również za swoje wcześniejsze ekranizacje „Idioty” F. Dostojewskiego oraz „Psiego serca” M. Bułhakowa zebrał bardzo pozytywne recenzje, zarówno ze strony krytyków, jak i widzów.
Akcja rozgrywa się w Moskwie za czasów Stalina. Losy Mistrza, utalentowanego autora manuskryptów o biblijnym Poncjuszu Piłacie, oraz jego muzy – Małgorzaty, ukazane są równolegle z biblijną historia Jeszuy i Piłata w Jerozolimie. Dodatkowo rzeczywistość ulega zniekształceniu ze sprawą Szatana Wolanda i jego pełnomocników, którzy manipulują zdarzeniami wykorzystując ludzkie słabości i grzechy.

 

Pokaz I odcinka serialu "Mistrz i Małgorzata"

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2020 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT