UP Sanok
Hyundai

MZSP

Naftówka

Starostwo

Mechanik Krosno

CKU

Budowlanka

Spektakl "Frida. Życie, sztuka, rewolucja"

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

13.00zł - 18.00

Spektakl Frida odbędzie się 31 stycznia o godzinie 11.00 w RCKP w Krośnie. Spektakl skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz widzów zainteresowanych teatrem, sztuką oraz sposobem zaprezentowania życia i zinterpretowania twórczości Fridy Kahlo.

Pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, której 110 rocznicę urodzin obchodzono na całym świecie w 2017 roku.
Wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życia tej niezwykłej artystki. Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.

 

Spektakl "Frida. Życie, sztuka, rewolucja"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl