Dawny świat zaklęty w kolędach - prelekcja Bartosza Gałązki

-

Centrum Dziedzictwa Szkła
Blich 2, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie szkoleniowe organizowane przez Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale PTTK w Krośnie i Centrum Dziedzictwa Szkła.

Gościem będzie Bartosz Gałązka, nazywany "podkarpackim Kolbergiem", który od wielu lat zbiera ginące pieśni z terenu płd.wsch. Polski. Po opracowywaniu wydaje je w serii "Kolędy Podkarpacia"

Tytuł spotkania to: "Dawny świat zaklęty w kolędach - opowieść o odchodzących pieśniach bożonarodzeniowych i noworocznych z południowo-wschodniej Polski.

Bartosz Gałązka - folklorysta, językoznawca i pedagog (nauczyciel języka polskiego i przedmiotów artystycznych), popularyzator kultury ludowej wśród młodzieży i dorosłych, znawca śpiewu tradycyjnego południowo-wschodniej Polski, dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2013 r. otrzymał stypendium na badania folkloru kolędowego w Leżajskiem, a w 2017 r. na uzupełnienie i podsumowanie wieloletnich badań nad folklorem pogrzebowym Podkarpacia. Od 1997 realizuje autorski program badawczy, którego celem jest nagranie, katalogowanie, transkrypcja (muzyczna i językowa) oraz opracowanie (komentarze, paralele, zestawienia wariantów, mapy zasięgów) tysięcy tradycyjnych śpiewów i melodii, zachowanych w żywej i ginącej tradycji regionu.

 

Dawny świat zaklęty w kolędach - prelekcja Bartosza Gałązki

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2020 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT
//