Informatyka
CKU10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek

-

K15

Krakowska 15, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Zapraszamy na kolejne spotkanie z polsko-gruzińskim duetem - Ewą Stachurą oraz Niką Gomiashvilim ! Jak co roku opowiadania o Kazbeku i Gruzji, przyciągają tłumy słuchaczy, mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie :)

Wstęp wolny, rezerwacje obowiązkowe - 13 43 277 11.

10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek. Poznaj je, aby ich nie powtarzać! Czyli o tym jak zaplanować i przeprowadzić wyprawę na Kazbek, która zakończy się sukcesem.

Ewa Stachura & Nika Gomiashvili

Wydaje się, że w Polsce o Kazbeku (5054 m), czyli o gruzińskim „Lodowym Szczycie”, wiemy już wszystko i że prawie wszyscy już na nim byli. Ta góra zdecydowanie zachwyca i jest wizytówką całej Gruzji, a także najpopularniejszym szczytem tego kraju, na który rocznie próbuje wspiąć się ok. 5000 osób, z czego ponad 70% to Polacy. Tymczasem w Internecie wciąż znajdziemy artykuły z przyciągającymi uwagę tytułami sugerującymi, że do wejścia na jego szczyt nie potrzeba nawet rękawiczek. Polscy ratownicy wciąż prowadzą tam bazę ratunkową i w każdym sezonie udzielają pomocy kilkuset wspinaczom, którzy – najczęściej w efekcie złego przygotowania i własnych błędów – narażają siebie na utratę zdrowia, a często nawet życia. Ambasada Polski w Gruzji wciąż ustawia tabliczki ostrzegawcze w języku polskim na trasie prowadzącej na szczyt oraz wciąż apeluje na swojej stronie internetowej o niebagatelizowanie zagrożenia jakim jest wspinaczka na Kazbek. A my wciąż spotykamy podczas ataku szczytowego przypadkowych „spacerowiczów” bez sprzętu, w adidasach i w dresie! Dlatego podczas tego spotkania dowiecie się jak zorganizować wyprawę na Kazbek tak, aby pozostała ona na zawsze najlepszą przygodą w waszym życiu i abyście z tej wyprawy wrócili cali i zdrowi. My, czyli Ewa Stachura oraz Nika Gomiashvili, właściciele oraz przewodnicy Mountain Freaks - Mountain Travel & Adventure Agency - polsko-gruzińskiej agencji górskiej, która została uhonorowana nagrodą THE BEST ADVENTURE TOURISM AWARD przez międzynarodowe jury w konkursie gruzińskiej branży turystycznej, przeanalizujemy wszystkie najczęściej popełniane błędypodczas wyprawy na Kazbek i przekażemy Wam konkretne rady, które pomogą Wam zaplanować waszą wyprawę tak, aby była bezpieczna i skuteczna. Podzielimy się z Wami doświadczeniem, na które składa się ponad 150 naszych wejść na Kazbek, ponad 1000 zorganizowanych przez nas wypraw na Kazbek i ponad 10 lat pracy w charakterze przewodnika wysokogórskiego na Kazbeku. Pokaz ten jest częścią naszej corocznej „trasy pokazowej”,której celem jest zachęcanie do odwiedzenia Kaukazu i zdobywania jego szczytów oraz propagowanie bezpiecznej i świadomej turystyki w gruzińskich górach. Jest to też okazja do spotkania się z nami w Polsce, bo na co dzień mieszkamy i pracujemy w Gruzji.

 

10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl