UP Sanok
Fiat

Naftówka

Starostwo

CKU

Mechanik Krosno

Budowlanka

MZSP

Europejski Dzień Logopedy

-

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Niebieska 21

Czajkowskiego 51, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Europejski Dzień Logopedy, który przypada na dzień 6. marca, obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskich. Rozwój logopedii w Polsce datowany jest na lata 60., wówczas gdy rozpoczęła się działalność Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, ale Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest w Polsce dopiero od 2007 roku.
Święto ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty, gdy ich dziecko ma problem z mówieniem.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Niebieska 21” i Fundacja 21 w Krośnie również pragną rozpowszechniać wiedzę logopedyczną i podkreślić istotę oddziaływań terapeutycznych, dlatego włączają się w świętowanie Europejskiego Dnia Logopedy. Z tej okazji w piątek 6. marca 2020 roku w budynku szkoły przy ul. Feliksa Czajkowskiego 51 zorganizowane będą obchody „Coś w Niebieskiej zasyczało”. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Logopedyczne.
W tym dniu w godzinach od 10.00 do 13.00 zaplanowane są bezpłatne konsultacje dla rodziców i dzieci prowadzone przez specjalistów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Niebieska 21” i Fundacji 21 w Krośnie. Od godziny 14.00 do 16.00 przyjmowane będą prace przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej na konkurs logopedyczno-plastyczny. Przewidziane są również warsztaty i zabawy logopedyczne – ta część wydarzenia rozpocznie się o 14.30
i potrwa do godziny 16.30. Organizowane wtedy będą gry i zabawy oddechowo-artykulacyjne, logorytmika, elementy metody aktywnego słuchania, zawody logopedyczne, zabawy sensoplastyczne oraz wiele innych atrakcji.

 

Europejski Dzień Logopedy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl