UP Sanok
Hyundai

Starostwo

CKU

MZSP

Naftówka

Mechanik Krosno

Budowlanka

Koncert za kurtyną

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Koncert za kurtyną w wykonaniu Robert Lenert, Andrzej Serafin, Grzegorz Przepióra, Staszek Grela odbędzie się 3 lipca o godzinie 19:00 w RCKP w Krośnie.

Pierwszy po dłuższej przerwie (spowodowanej pandemią) koncert „Za kurtyną” to wycieczka w krainę desert bluesa z elementami jazzu i częstokroć budowaniem utworów bez określania wyraźnego trybu dur/mol. Tutaj wszystko się miesza jak w zaśpiewach archaicznych bluesmanów. Muzyka improwizowana, która różnymi drogami zmierza do jednego akordu bazowego. Do tego wszystko podlane współczesną elektroniką rodem z ambientu i trip-hopu. Myślę, że jeśli mamy otwierać na nią szufladkę, to będzie ona nosić nazwę nu blues (elekto-blues, bluesotronica) - zapowiada Robert Lenert. Na scenie pojawią się też tancerki, które autorskim układem tanecznym dodatkowo uatrakcyjnią ten koncert.

W pierwszej części koncertu muzycy - Robert Lenert i Grzegorz Przepióra - powtórzą zagrany w sieci koncert „Afrykański śnieg”, w drugiej w powiększonym składzie - wraz z Andrzejem Serafinem i Sztaszkiem Grelą - wykonają premierowe utwory.

Zagra kwartet w składzie: Robert Lenert - harmonijki, kalimba, Andrzej Serafin - syntezator, instrumenty perkusyjne, Grzegorz Przepióra - syntezatory, akordeon,
Staszek Grela - mandolina, gitara
Taniec: Maja Szelc, Joanna Kozubal

 

Koncert za kurtyną

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl