UP Sanok
Fiat

Naftówka

CKU

Starostwo

Mechanik Krosno

MZSP

Budowlanka

"Pomostówka" muzyczne i kulturowe wydarzenia w Parkowej 7

-

Parkowa 7

Parkowa 7, 38-400 Krosno

20.00

"Pomostówka" muzyczne i kulturowe wydarzenia w Parkowej 7 odbędzie się 29.08 o godz.19.30 - IX Wieczór Łemkowski wystąpi "Kapela Spod Rubani".

Wieczory Łemkowskie odbywają się od 2014 roku w Krośnie. W trakcie wydarzenia występują zespoły, których repertuar oparty jest o pieśni wykonywane kiedyś i obecnie na łemkowszczyźnie. Dodatkowo organizatorzy przygotowują tradycyjne menu związane z kuchnią Beskidu Niskiego. Pomysłodawcami i twórcami Wieczorów Łemkowskich są Anna Romańczak i Przemek Polański. Współorganizatorami i wykonawcami pierwszych pięciu Wieczorów Łemkowskich byli również pozostali muzycy zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło.

Kapela Spod Rubani Jak sami o sobie wspominają- wykonujemy piosenki łemkowskie oraz poezje śpiewaną w składzie: Anna Borkowska, Michalina Buczyńska, Marcelina Wojtoń, Wojciech Pelczar oraz Jarek Mazur. Niedługo po powstaniu, zespół zajął I miejsce (etap regionalny) w plebiscycie Polskiego Radia „Przebojem na Antenę”. Sukces piosenki „Od połonin” dodał skrzydeł artystom i zaczęły powstawać nowe poetyckie smakołyki z muzyką Wojciecha Pelczara (przewodnik zespołu) do słów Edwarda Lechety oraz Jana Luszni. Pod koniec czerwca 2020 roku zespół  zwyciężył 48 Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2020. Kapela Spod Rubani otrzymała tytuł Najlepszego Wykonawcy Przeglądu oraz uzyskała Nagrodę Publiczności.
Dodatkowo otrzymali Nagrodę Krainy Serdeczności imienia Staszka Wawrykiewicza za piosenkę "Liryczna piosenka dla palących" do słów Edwarda Lechety z muzyką Wojciecha Pelczara. W sierpniu 2020 roku w trakcie 53. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie grupa otrzymała: w kategorii najlepsza piosenka 3 miejsce za „Liryczna piosenka dla palących”, Nagrodę im. Jerzego Pawła Dudy oraz 2 miejsce w kategorii najlepszy wykonawca.

Wstęp 20 zł. Rezerwacja pod numerem telefonu 515 355 494. W trakcie wydarzenia zostaną wręczone Nagrody za Najlepszą Nalewkę Galicji 2020.

 

"Pomostówka"  muzyczne i kulturowe wydarzenia w Parkowej 7

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl