Informatyka
CKUYoung Arts Festival 2020

-

Rynek w Krośnie
Rynek, 38-400 Krosno

Wstęp wolny   KUP BILET

Od 21 do 23 sierpnia odbędzie się w Krośnie znany i lubiany muzyczny crossover - Young Arts Festival. Podczas festiwalowych koncertów wystąpią Jacob Collier, Artur Lesiecki, Marek Napiórkowski i Atom String Quartet, a w unikatowych lokalizacjach koncertowych zabrzmią przede wszystkim dzieła polskich kompozytorów. Motyw przewodni 5. edycji festiwalu, która obędzie się po lockdownie i w warunkach pandemii, to Nowe Otwarcie.

Young Arts to festiwal muzyczny poświęcony muzyce poważnej, który odkrywa jej nieznane oblicza. To crossover, który łączy w sobie różne muzyczne stylistyki, szuka nietypowych interpretacji, pozwala na odważne improwizacje, jest miejscem przenikania się brzmień klasycznych, jazzowych i pop. Festiwal odbywa się Krośnie, do którego od pięciu lat przyjeżdżają największe gwiazdy świata muzyki. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie trwać trzy dni, a na jej ostateczny kształt w istotnym stopniu wpłynęła pandemia.

Program 5. edycji Young Arts Festival:

Piątek 21 sierpnia, godz. 20:00
Lesicki&Napiórkowski “Celuloid. Muzyka filmowa" Arkadowe Podcienia Rynku w Krośnie

Sobota 22 sierpnia, godz. 20:00
Atom String Quartet "Współcześni Pendereckiemu" Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce

Niedziela 23 sierpnia, godz. 20:00
Jacob Collier "In My Room" live streaming na Onet.pl oraz w mediach społecznościowych YAF, Arkadowe Podcienia Rynku w Krośnie. Koncert odbędzie się online.

 

Young Arts Festival 2020

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl