UP Sanok
Fiat

MZSP

CKU

Naftówka

Budowlanka

Mechanik Krosno

Starostwo

Małgorzata Rejmer – spotkanie online

-

Krośnieńska Biblioteka Publiczna

38-400 Krosno

Wstęp wolny

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Rejmer 10 września o godz. 17.00 – spotkanie transmitowane na: www.facebook.kbp.krosno.pl; www.kbp.krosno.pl

Małgorzata Rejmer (ur. 1985) – pisarka-reportażystka, absolwentka studiów kulturoznawczych w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

MISH UW. W 2009 wydała powieść „Toksymia”, za którą otrzymała nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W 2013 roku opublikowała zbiór reportaży „Bukareszt. Kurz i krew”, za który otrzymała Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia oraz Gwarancję Kultury TVP Kultura. Była także nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Paszportu „Polityki” i Nagrody im. Beaty Pawlak. Za swoją trzecią książkę „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” (opowieść o kraju udręczonym terrorem Envera Hoxhy) otrzymała Paszport „Polityki” (2019) oraz Bursztynowego Motyla. Publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Polityce”, „Gazecie Wyborczej”, „Herito” i kilkunastu innych tytułach prasowych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury. Mieszka w Tiranie i Warszawie.

W wywiadzie dla Vogue.pl (https://tiny.pl/t76xb), po ukazaniu się książki „Błoto słodsze niż miód”, M. Rejmer mówi: "To, co ta książka mi dała, to nieprawdopodobny zachwyt życiem. Kiedy wreszcie leży przede mną, mogę trochę odetchnąć i zastanowić się nad tym, co przeszłam przez te lata. I jak cudowne jest moje życie, moja wolność, jak cudowne jest to, że nie muszę się o nic bać. Podążam swoją ścieżką i widzę sens w moim zawodzie. Długo borykałam się z tym, że nie wiem, po co to robię, nie jestem dość zdolna, funkcjonuję w niszy. I nagle po tej książce zaczęłam cenić to, że może zarabiam małe pieniądze, ale robię coś, do czego jestem stworzona. Ludzie, którzy opowiedzieli mi swoje historie, są mi wdzięczni, a ja zaraz wrócę do Albanii i dam im tę książkę, by w ten sposób podziękować za to, co mi dali. Sam fakt, że zamknęłam ten projekt po czterech długich latach, jest dla mnie ważny. Mam poczucie, że nic trudniejszego mi się nie zdarzy".

 

Małgorzata Rejmer – spotkanie online

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl