SWWS

KPU

MZSP

SWWS

Starostwo Powiatowe

XX Krośnieńskie Dni Tańca - "Trans_Miss(i)on"

-

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Kolejowa 1, 38-400 Krosno

18.00zł - 25.00

„Trans_Miss(i)on”
Krakowskie Centrum Choreograficzne, Polska Sieć Tańca 2020
Cena biletu: 25 zł, 20 zł ulgowy, 18 zł z KKM

Trans
transmiss
Miss / ona
Mission
On
Transmission
Transmit

To podróż w głąb. Wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz. Eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsujący pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo. Pomiędzy realnością, a snem o lataniu. Eksponujący to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej Wszechświat energii.

Choreograf: Iwona Olszowska / Ferenc Fehér
Taniec: Wojciech Furman, Zuzanna Nir, Piotr Skalski, Michał Strugarek, Dominika Wiak, Marta Wołowiec
Muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus
Producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne - Nowohuckie Centrum Kultury
Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018

Iwona Olszowska - performerka, improwizatorka, choreografka. Specjalizuje się w świadomości ciała, improwizacji, kontakcie oraz improwizacji jako performance, Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Stworzyła własny styl taneczny zwany „spiral flow dynamic”. Współzałożycielka Eksperymentalnego Studia EST. Tworzyła cykl „Obszar tańca” w Teatrze BARAKAH w Krakowie. Autorka spektakli solowych oraz choreografii dla zespołów, np. Polskiego Teatru Tańca. Realizowała ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych, łącznie ok. 40 realizacji. Pracowała w projektach z Pracownią Fizyczną, Renatą Piotrowską, Martą Pietruszką, Magdą Przybysz, Jackiem Owczarkiem, Anną Haracz, Liz Lerman, Risą Jaroslow, Maidy Withers, Pierrem Deloche, Michaelem Schumacherem. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego i programu ArtsLink w Nowym Jorku.

Ferenc Fehér - tancerz, choreograf. Jego styl jest unikalnym i niezwykle ekspresyjnym połączeniem tańca fizycznego, teatru tańca, freestyle dance i animalistycznych form motorycznych. Zaczynał jako performer w Company Finita la Commedia, z którą zrealizował 19 produkcji i zdobył 16 nagród festiwalowych. Przez ponad 12 lat swojej własnej kariery choreograficznej Ferenc stworzył 25 koprodukcji. Ze swoimi spektaklami odwiedził całą Europę i sporą część świata. Ferenc tworzył także kreacje pozasceniczne, np. w filmie fabularnym „World War Z” czy filmie tanecznym „Amper and Juice”. Dzięki swojemu rozpoznawalnemu stylowi, często uczy podczas międzynarodowych festiwali.

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.
Sieć wspiera mobilność wybranych produkcji tanecznych, promuje artystów oraz jest platformą do wypracowywania dobrych praktyk w profesjonalnym środowisku. Znacznie przyczynia się do tworzenia warunków i struktur, które wpływają na cyrkulację tańca w Polsce oraz wpływa na integrację środowiska poprzez wymianę różnych estetyk.

 

XX Krośnieńskie Dni Tańca - "Trans_Miss(i)on"

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2021 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT