PGE

Festiwal im. Hanki Ordonówny w Rymanowie-Zdroju

-

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie

Park nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju
38-481 Rymanów-Zdrój

Wstęp wolny

W dniach od 9 do 11 lipca 2021 r. w zdrojowym amfiteatrze w Parku nad Czarnym Potokiem odbędzie się Festiwal im. Hanki Ordonówny.

Zadaniem Festiwalu jest zapoznanie szerokiego grona odbiorców - dzieci, młodzieży i dorosłych - z bogatą twórczością muzyczną i teatralną dwudziestolecia międzywojennego oraz przybliżenie sylwetek twórców tego okresu. Był to czas, na który przypadały również lata największej świetności uzdrowiska Rymanów.
W tym okresie na scenie Domu Zdrojowego występowali wielcy artyści: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Adolf Dymsza czy Mieczysław Fogg. To właśnie wykonywane przez nich utwory chcemy na nowo przywołać. 

Na program tegorocznej edycji Festiwalu im. Hanki Ordonówny złożą się:
9 lipca (piątek) godz. 18:30 - "Powróćmy jak za dawnych lat" - koncert przygotowany przez uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych w rymanowskim GOK-u,
godz. 20:00 - "Miłość ci wszystko wybaczy" - plenerowa projekcja filmu o Hance Ordonównie,
10 lipca (sobota) godz. 19:00 - "Hanka Ordonówna i gwiazdy jej epoki" - koncert przygotowany przez artystów krakowskich scen muzycznych,
11 lipca (niedziela) godz. 14:15 - "W poczekalni" - przedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów-amatorów, mieszkańców gminy Rymanów,
godz. 15:30 - "Mały Gigolo, czyli romans w kurorcie" - muzyczny spektakl komediowy w wykonaniu artystów scen krakowskich.


Wydarzenie objęte patronatem przez terazKrosno.pl

 

Festiwal im. Hanki Ordonówny w Rymanowie-Zdroju

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2021 terazKrosno.pl
Projekt oraz realizacja: Multimedia IT