Ford Krosno

Ford Puma
Prosoft

KPU

Biedronka"Piórkiem rysowane" – wystawa rysunku Stanisławy Olszańskiej-Marszałek

-

Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Piwnica PodCieniami
Rynek 5, 38-400 Krosno

3.00zł - 5.00

Dyrektorka Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Ewa Mańkowska zaprasza na wystawę rysunku Stanisławy Olszańskiej-Marszałek "Piórkiem rysowane" w krośnieńskiej Piwnicy PodCieniami. Wystawa zostanie uroczyście otwarta 8 lipca o godz. 18.00 i będzie czynna do 29 sierpnia. Bilety w cenie 5 zł (normalny) oraz 3 zł (ulgowy) dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej. Wstęp na wernisaż bezpłatny.

- Moje zmagania z materią zawsze kończą się podobnie, rysuję, rysuję aż wychodzi całkiem co innego niż zamierzone, jakby ktoś za mnie to robił – mówi o swojej twórczości autorka Stanisława Olszańska-Marszałek. Na ekspozycji w Piwnicy PodCieniami będzie można obejrzeć ponad 30 rysunków artystki.
- Poświęcając niespieszną uwagę tym pracom, co zdecydowanie warto uczynić, doświadczamy za ich pośrednictwem dosadnej acz wyrafinowanej formalnie, florystycznej aury, która w przedłużonym kontakcie, przekraczając swoją spodziewaną, liryczną nastrojowość zmierza wartkim nurtem w stronę abstrakcyjnego zobrazowania jakiegoś naocznego odpowiednika bergsonowskiego „elan vital” – o pracach Stanisławy Olszańskiej-Marszałek pisze Piotr Wójtowicz.

Stanisława Olszańska-Marszałek (Łach), ur. w Miejscu Piastowym, obecnie mieszka w Łężanach. Ukończyła PLSP w Jarosławiu w 1975 roku, studiowała malarstwo na UMK w Toruniu, Wydziale Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, haftem komputerowym. Brała udział międzynarodowych plenerach malarskich, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Swoje prace wystawiała min. w Krośnie, Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Jarosławiu, Koszycach, Bardejowie, Preszowie, Wuppertal, Detroit, Londynie. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

 

"Piórkiem rysowane" – wystawa rysunku Stanisławy Olszańskiej-Marszałek

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2021 terazKrosno.pl