PGE

Wakacje z Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Warsztaty z technik tworzenia witrażu

-

Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Piłsudskiego 19, 38-400 Krosno

230.00

Wakacje z Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Warsztaty z technik tworzenia witrażu odbędą się w dniach od 2 do 6 sierpnia.

Zajęcie dedykowane są do wszystkich grup wiekowych powyżej 8 roku życia. Warsztaty umożliwia rozpoczęcie fascynującej przygody z artystyczną obróbką szkła i tworzeniem witraży. Uczestnicy poznają różne techniki tworzenia witrażu, stworzą własne dzieło za pomocą łączenia szkła techniką Louisa Comforta Tiffany'ego. Jej opanowanie pozwala na tworzenie witraży, zawieszek i biżuterii witrażowej, a także form przestrzennych np. kloszy do lamp – słynnych lamp Tiffany.
Podczas zajęć uczestnicy warsztatów m.in. dowiedzą się, co to jest technika Tiffany i jakie są podstawowe zasady pracy ze szkłem, taśmą miedzianą oraz cyną lutowniczą; opanują technikę cięcia, obłamywania i szlifowania szkła, nauczą się posługiwać nożem do szkła, szczypcami do obłamywania szkła, szlifierką do szkła i innymi narzędziami służącymi do obróbki szkła; poznają zasady kompozycji, wykonają projekt, a następnie stworzą swój pierwszy witraż; zaznajomią się z technikami patynowania i wykańczania prac.

 

Wakacje z Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Warsztaty z technik tworzenia witrażu

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2021 terazKrosno.pl