BiedronkaWystawa "Nas Troje" w krośnieńskiej bibliotece

-

Krośnieńska Biblioteka Publiczna

Wojska Polskiego 41, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Wystawę prac podopiecznych krośnieńskiej Fundacji dla Sztuki - Natalii Kwolek, Błażeja Kmonka, Anny Habrat - zatytułowana "nasTroje” będzie można zobaczyć w krośnieńskiej bibliotece w dniach od 8 września 2021 roku do 9 października 2021 roku.

Natalia Kwolek - urodzona 15 maja 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończyła I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (w klasie o profilu politechnicznym). Przez dwa lata przygotowywała się do egzaminów wstępnych na Politechnikę Krakowską na wydział architektury w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, gdzie ukończyła 3 rok. Wolny czas lubi spędzać na spacerach w świetle zachodzącego słońca lub jeżdżąc konno, a wielką radość sprawia jej tworzenie ilustracji akwarelami.

Błażej Kmonk - urodzony 4 lipca 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończył I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (w klasie o profilu politechnicznym). Przez sześć lat uczęszczał na zajęcia do Pracowni Grafiki Tradycyjnej, wcześniej również do Otwartej Pracowni działającej w RCKP w Krośnie, gdzie od najmłodszych lat poznawał nowe techniki malarskie i graficzne. Dwa lata przed rozpoczęciem studiów uczył się w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie student 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wolne, ciepłe poranki stara się wykorzystywać na rowerowe wypady, a wolne, zimne wieczory na rysunek przy dobrej muzyce.

Anna Habrat - urodzona 11 lutego 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie (w klasie o profilu matematyczno- geograficznym). Swoje zdolności artystyczne rozwijała w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie, gdzie przez dwa lata przygotowywała się do egzaminów wstępnych z rysunku (na kierunek architektura). Obecnie studentka 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Jest absolwentką Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia „Pro Musica” w Krośnie w klasie skrzypiec. Oprócz muzyki lubi spędzać aktywnie czas grając w tenisa czy chodząc po górach, a ostatnimi czasy zwiedzać malownicze zakątki Krakowa.

Fundacja dla Sztuki - działa w Krośnie od 2011 r. na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie. Organizuje akcje i konkursy plastyczne dla dzieci, a dla młodych artystów przygotowywane są wystawy ich prac. Od początku było ich już kilkanaście w Krośnie i Rzeszowie.

 

Wystawa "Nas Troje" w krośnieńskiej bibliotece

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2021 terazKrosno.pl