BiedronkaWystawa rzeźb Grzegorza Tomkowicza "Moje drążenia"

-

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Kolejowa 29a, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Wystawę rzeźb Grzegorza Tomkowicza "Moje drążenia" będzie można zobaczyć w dniach od 24 września 2021 do 14 listopada 2021 roku w Galerii wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Grzegorz Tomkowicz jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym oraz absolwentem wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni Rzeźby prof. Stefana Borzęckiego. Obecnie jest nauczycielem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. W 2000r. uzyskał stypendium Fundacji Janineum w Wiedniu. W 2008r. otrzymał tytuł Honorowego Siekiernika na 10-lecie Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina” w Krościenku Wyżnym. Pan Grzegorz osiada własną pracownię artystyczną. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu. Tworzy rzeźby w drewnie, kamieniu, brązie, żywicy, wykonuje medale i statuetki pamiątkowe. Zrealizował kilkadziesiąt rzeźb pomnikowych, nagrobnych, sakralnych, tablic pamiątkowych z brązu i kamienia. Mieszka i tworzy w Jabłonicy Polskiej.

Na wystawie prezentowanych będzie 20 rzeźb wykonanych w różnym kamieniu oraz 20 plansz fotograficznych pokazujących warsztat pracy i zmaganie się artysty z dużą skalną bryłą.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystawę będzie można zwiedzać w godzinach pracy Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej do 14 listopada 2021 roku.

 

Wystawa rzeźb Grzegorza Tomkowicza "Moje drążenia"

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2021 terazKrosno.pl