Niebieska
Naftówka

Starostwo

Naftówka

Mechanik Krosno

Naftówka

Otwarcie wystawy prac malarskich grupy plastycznej "Pacykarnia"

-

Krośnieńska Biblioteka Publiczna

Wojska Polskiego 41, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na otwarcie wystawy prac malarskich grupy plastycznej „Pacykarnia”, w dn. 10 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00, w Saloniku Artystycznym Biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 41. Wystawa czynna będzie do 4 maja br.

Obecna wystawa jest prezentacją dorobku artystycznego grupy „Pacykarnia” działającej od 2005 r. przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie. To już po raz czwarty malarki amatorki pokazują swoje prace w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, wcześniejsze wystawy miały miejsce w 2014, 2016, 2021 r. Autorki obrazów Helena Cząstka, Anna Kosztyła, Alicja Nowicka, Małgorzata Nabożna oraz Danuta Tomkiewicz swoją przygodę z malarstwem rozpoczęły dopiero z chwilą przejścia na emeryturę.

W każdej z nich tkwiła zawsze głęboka wrażliwość na piękno i tęsknota za utrwalaniem go na płótnie. Twórczość artystyczną mozolnie doskonalą w trakcie malowania, a także analizując obrazy innych twórców i studiując literaturę o tematyce artystycznej. Prezentowane obrazy nie dają się zaszeregować do jednej kategorii. Powstają przy pomocy różnych technik /olej, akryl/, przy użyciu pędzla lub szpachelki, mają różnorodną tematykę. Autorki prac podkreślają, że w pracowni powstają czasem lepsze lub gorsze obrazy, ale w momencie tworzenia przynoszą im wiele radości i satysfakcji.
Nie obojętna jest im również chęć spędzania czasu we własnym gronie, gdzie często wspominają swego nauczyciela, świetnego malarza i założyciela „Pacykarni” śp. Romana Grabowskiego. Osoby, które pan Roman zgromadził wokół pracowni przez ponad 17 lat, miały możliwość spełniania swoich marzeń, realizowania pasji, a przede wszystkim obcowania z prawdziwą sztuką, jaką bez wątpienia była twórczość R. Grabowskiego.

 

Otwarcie wystawy prac malarskich grupy plastycznej "Pacykarnia"

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl