Ford

CKUXXIV Krośnieńskie Juwenalia 2024

-

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie

Rynek Krosno
38-400 Krosno

Wstęp wolny

XXIV Krośnieńskie Juwenalia odbędą się w dniach 6 i 7 czerwca 2024 roku.

Program:


6 czerwca
- godz. 13:30 - Przemarsz ulicami Krosna, start z dziedzińca uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego.
- godz. 14:00 - Przekazanie kluczy do bram Krosna (scena krośnieńskiego Rynku)
- godz. 14:05 - występ mażoretek "Sunshine" z Beska oraz tańce integracyjne na płycie Rynku
- godz. 15:00 - piknik juwenaliowy dla studentów i pracowników, dziedziniec uczelni, ul. Kazimierza Wielkiego
- godz. 16:00 - koncert Oli Muszyńskiej
Ola Muszyńska – studentka trzeciego roku filologii angielskiej w Krośnie. Ola pasjonuje się muzyką odkąd pamięta. Ukończyła państwową szkołę muzyczną I stopnia w Poznaniu, w klasie skrzypiec. Jej przygoda z tworzeniem własnej muzyki zaczęła się na studiach. Oprócz skrzypiec, gra na fortepianie, śpiewa i pisze piosenki.
Na tegorocznych juwenaliach zadebiutuje jako wokalistka. Towarzyszyć jej będzie Matik Rootsman (Mateusz Młodziński) na basie i Jurek Muszyński (tata Oli) na perkusji.

- godz. 17:30 - koncert zespołu Kapitał
Zespół Kapitał zadebiutował w roku 2012. Wykonują szeroko pojętą muzykę rockową, rock and rollową i big beatową skupiając się na własnych kompozycjach. Kapitał jest zespołem wywodzącym się z Krosna, który zagrał już dziesiątki koncertów na scenach w województwie małopolskim i podkarpackim. Zespół osiągnął już kilka sukcesów - są m.in. zdobywcami I Miejsca na festiwalu folkowym Zaśpiew Łemkowyny, czy też laureatami Specjalnej Nagrody Starosty Sanockiego na festiwalu Garaż 2018. Ważnym momentem w karierze zespołu był także koncert na rozpoczęciu KultURaliów 2017.
W 2023 roku zespół wydał pierwszy album studyjny pt. „Czas na mocne uderzenie” zawierający piętnaście autorskich premierowych utworów. Płyta sięga do klasycznego rock and rolla lat 60 – tych, który został doprawiony mocniejszymi gitarami oraz rockowymi brzmieniami.

- godz. 18:55 - koncert zespołu Arcane Cathedral
Zespół powstał 8 lat temu z inicjatywy perkusisty Artura Janiszewskiego. Po zagraniu kilkunastu koncertów i wielu zmianach składu zespół zawiesił działalność.
W 2022 roku następuje reaktywacja zespołu w składzie: wokal - Alina Duszczyńska (studentka PANS), wokal - Wojciech Mróz, gitara - Lena Skowrońska, gitara – Kamil Małek, gitara basowa -Paweł Serwatka, perkusja - Artur Janiszewski.
Zespół od początku istnienia zagrał kilkanaście koncertów oraz nagrał debiutancką płytę o tytule Shivers. Muzycy zespołu udzielają się również w innych projektach muzycznych, gdzie zdobywają doświadczenie zarówno studyjne jak i sceniczne. W roku 2022 zespół zagrał koncert w ramach Festiwalu Gier i Fantastyki KrosCon oraz w 2023 roku w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W roku 2024 zespół wystąpił w klubie „Cobra” w Katowicach oraz w „Stowarzyszeniu Przepraszam” w Tarnowie. W drugiej połowie roku zespół wybiera się do Krakowa, Warszawy, Przemyśla.

- godz. 21:00 - koncert zespołu Happysad
Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów. Zespół ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty.

7 czerwca
Odbędzie się impreza zamknięta dla studentów gdzie zagra Maciej Celewski - polski DJ i producent pochodzący z Krakowa.
Swoją przygodę z DJ-ką rozpoczął w październiku 2020 r. poprzez streamowanie swoich setów jako bedroom DJ na platformie Twitch. Maciej prezentuje różne oblicza muzyki elektronicznej, stawiając przeważnie na brzmienia melodic house & techno, progressive house i trance. Nie boi się też eksperymentować z innymi stylami muzycznymi, wplatając od czasu do czasu znane hity z rozgłośni radiowych.
W lutym 2024, Maciej wygrał konkurs organizowany przez wytwórnię Armada Music wraz z A State of Trance - audycją radiową prowadzoną przez holenderskiego DJ-a Armina van Buurena. Wygrana w finale zapewniła mu występ w drugiej godzinie audycji (odcinek 1162) oraz miejsce w line-upie festiwalu A State of Trance 2024 w Rotterdamie, gdzie miał okazję zaprezentować brzmienia w stylu melodic & progressive szerszej publice na arenie Ahoy Rotterdam.

 

XXIV Krośnieńskie Juwenalia 2024

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl