W dniu 6 stycznia 2015 r. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Miasta Krosna. Tym samym nasze miasto kolejny raz dołącza do listy miejscowości, które w ten sposób świętują Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  

W barwnym korowodzie, przy śpiewie kolęd, będziemy podążać za Świętą Rodziną i królami w poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze i co tylko człowiekowi prawdziwe szczęście dać może...Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki, Metropolita Przemyski – Arcybiskup Józef Michalik, Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła – ks. Kazimierz Radzik CSMA.Program:

11:00 – Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Piotra i św. Jana z Dukli;

12:00 – przemarsz ulicami naszego miasta na trasie: kościół pod wezwaniem św. Piotra i św. Jana z Dukli – Rynek
Trasa: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Grodzka,
Plac Konstytucji 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, Rynek;

13:00 – podsumowanie konkursu na strój kolędniczy i zakończenie Orszaku.Organizatorem krośnieńskiego orszaku jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolickie Gimnazjum Zgromadzenia Św. Michała Archanioła w Krośnie.Chcemy, by Orszak Trzech Króli stał się okazją do wspólnego – publicznego, rodzinnego świętowania Tajemnicy Bożego Narodzenia.Do udziału w orszaku zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli – całe rodziny: dzieci i młodzież, rodziców, dziadków, a także nauczycieli, wychowawców i opiekunów.A tak było w 2014 roku w Krośnie:


Orszak Trzech Króli Krosno 2015