Węgierskie wina w krośnieńskim szkle, muzyka, rękodzieło artystyczne, niezwykłe smaki i zapachy to po prostu Karpackie Klimaty. To już od 22 do 24 sierpnia. Przedstawiamy program imprezy.
  

piątek, 22 sierpnia 2014 (16.00 - 22.00)


Estrada w Rynku:

16.00 - Zespół Folklorystyczny TORIČKA - Abrahámovce (Słowacja)

17.30 - Zespół Folklorystyczny MAKOVICA - Svidník (Słowacja)

19.00 - Zespół Muzyczny HUNGARIDDIM - Eger (Węgry)

21.00 - Zespół Folkowy HRDZA - Prešov (Słowacja)



Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Kolejowa 1

17.30 - Otwarcie pokonkursowej wystawy 8. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2014



Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1
19.00 - Oficjalna inauguracja "Karpackich Klimatów" i Festiwalu Win Węgierskich im. Portiusa - koncert zespołów artystycznych pogranicza (sala widowiskowa)

Zespół Tańca Ludowego POGÓRZANIE z Głowienki

Zespół Tańca Ludowego Szkoły Artystycznej im. FERENCA FARKASA - Sárospatak (Węgry)

Zespół BORYSŁAWIACY - Borysław (Ukraina)

Zespół Folklorystyczny TORIČKA - Abrahámovce (Słowacja)

Zespół Cymbalistów ČECHOVCI - Uherské Hradiste (Czechy)



20.30 - Barwny korowód ulicami Krosna (z RCKP, ul. Kolejowa 1 do Rynku)



sobota, 23 sierpnia 2014 r. (14.00 - 22.00)

14.00 - Zespół BORYSŁAWIACY - Borysław (Ukraina)

15.00 - Zespół Folklorystyczny MATIČIAROV - Šiba (Słowacja)

16.00 - Spektakl Kultur - Międzynarodowy Projekt Młodzieżowy

17.30 - SUDARYNJA - Racibórz (Polska)

18.30 - Zespół Tańca Ludowego Szkoły Artystycznej im. FERENCA FARKASA - Sárospatak (Węgry)

19.30 - DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM

21.00 - Zespół Cymbalistów ČECHOVCI - Uherské Hradiste (Czechy)

22.00 - Pokaz filmu o Wojciechu Portiusie "O Szkocie, który w XVII wieku Krosno rozbujał"



niedziela, 24 sierpnia 2014 r. (10.00 - 22.00)

11.00 - Bieg Uliczny o SKARB PORTIUSA

14.00 - Pokaz pieczenia chleba - Mistrz Piekarski Józef Kiełtyka

15.00 - Zespół Śpiewaczy WROCANIANKI - Wrocanka (Polska)

16.00 - Zespół LUBATOWIANIE - Lubatowa (Polska)

17.30 - Ogłoszenie wyników konkursu na Ulubiony Chleb Krośnian

18.00 - Zespół HARMONIA GARDEN - Budapeszt (Węgry)

20.00 - Zespół DIKANDA - Szczecin (Polska)

22.00 - Spektakl "Spódnica ze wszystkich kwiatów świata" - Teatr Opowieści z Walizki



Prowadzenie Stanisław Jaskułka i Stanisław Jagiełło




FESTIWAL WIN WĘGIERSKICH IM. PORTIUSA (piątek, sobota, niedziela - Rynek)

ZAKĄTEK ROZMAITOŚCI GALICJYJSKICH (piątek, sobota, niedziela - ul. Franciszkańska)

SZKLANY ZAKĄTEK (piątek, sobota, niedziela - Rynek)

ŚWIĘTO CHLEBA prezentacja i wybór Ulubionego Chleba Krośnian (sobota, niedziela - Rynek)

SZTUKA KARPACKA I TRADYCYJNE SMAKI - stragany (piątek, sobota, niedziela – ul. Ordynacka, Kazimierza Wielkiego, Sienkiewicza, Piłsudskiego))

ZWIEDZANIE WIEŻY FARNEJ (sobota, niedziela - 10.00, 12.00, 14.00, 16.00)

KLIMATY PWSZ (sobota, niedziela - Dziedziniec i Biblioteka)

PLENEROWA WYSTAWA FOTOGRAFII POGRANICZA (piątek, sobota, niedziela)

ŁÓDZKA GRUPA KREATYWNA

- warsztaty tkania na krosnach (13.00 - 15.00)

- warsztaty naturalnego druku na tkaninie (16.00 - 18.00)



TEATR W ZASIĘGU RĘKI - ADAM WALNY

(piątek 16.00 - 20.00, sobota, niedziela 11.00 - 20.00 - plac przy kościele farnym )

- Warsztaty lalkarskie, wystawa fotografii "Lalka - Mój aktor"

- Spektakle teatralne (sobota, niedziela):

"Ballada o Jednym Takim, co nie lubił Siebie" 17.00

"Przygody Kropli Wody" 19.00



TEATR OPOWIEŚCI Z WALIZKI

"Opowieści w bramie" (sobota 15.00 - 20.00)

DNI DAWCY SZPIKU Fundacja DKMS Polska - Baza Dawców Komórek Macierzystych (sobota 9.00 - 18.00, niedziela 10.00 - 18.00 - Rynek)



FUNDACJA RAZEM Z PSEM wszystko o czworonożnych przyjaciołach (niedziela - Rynek)



WYSTAWY TWÓRCÓW POGRANICZA

Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Kolejowa 1
Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2014

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1

"Śladami żelaznej drogi"- wystawa fotografii z międzynarodowego pleneru na Słowacji

"Pejzażowe przemyślenia" - malarstwo Kamila Kozaka

"Pejzaż" - wystawa poplenerowa Studenckiego Koła Naukowo - Artystycznego RAZEM UR

Wystawa exlibrisów Zbigniewa Osenkowskiego

Muzeum Rzemiosła - Wieża Farna, ul. Piłsudskiego 5

"Trzy godziny do zastanowienia" - malarstwo Niny Rostkowskiej

Piwnica PodCieniami, Rynek 5

"Osnowa i wątek, czyli historia pewnego obrazu" - wystawa malarstwa Justyny Posiecz – Polkowskiej

Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich 2

"Obrazy szkłem malowane. Witraże".