Zgodnie z tradycją w 3 sobotę stycznia Dom Ludowy w Rogach rozbrzmiewał piosenką biesiadną. Była to już 17 Rogowska Biesiada. Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi dołożyło wszelkich starań by była ona wyjątkowa.
Gościem specjalnym w tym roku był ukraiński zespół śpiewaczy "Wyszowanka" z Drohobycza. Zaszczycili nas również swoją obecnością: ksiądz dziekan kościoła grekokatolickiego, przewodniczący drohobyckiej rady, przewodniczący Fundacji Rozwoju Drohobycza oraz ksiądz proboszcz rogowskiej parafii.Profesjonalne prowadzenie całej imprezy to zasługa Tadeusza Majchrowicza, którego dzielnie wspiera zgrany zespół złożony z akordeonisty Tadeusza Habrata oraz gitarzysty basowego Andrzeja Trusza. Ze sceny bawił zebranych znany już z ubiegłego roku zespół „Tereściacy” i „Rogowice, a wspomniany zespół „Wyszowanka” zaprezentował piękne kolędy ukraińskie i piosenki ludowe śpiewane oczywiście wielogłosowo i a’capella.Niespodzianką były kabaretowe scenki w wykonaniu członkiń grupy seniorów z Jasła, które nazwały się „Okrągloki”. Aby wszyscy mieli siłę do śpiewania na stołach co chwila pojawiały się gorące dania, napoje a firma wędliniarska „Jasiołka” z Dukli zadbała by na ich stoisku nie zabrakło wszelkiego rodzaju mięs i wędlin. Smaczne jadło, miłe towarzystwo i wspaniała atmosfera tego wieczoru sprawiły że czas upłynął bardzo szybko.Ostatni, rozśpiewani biesiadnicy opuścili salę prawie nad ranem, już rezerwując miejsca na przyszły rok.
Komentarze
Dodaj komentarz