Podatek od psa w Krośnie. Ile zapłacisz?

Podatek od psa w Krośnie. Ile zapłacisz?

Krośnieńscy radni zdecydowali jaką opłatę od psa zapłacą mieszkańcy Krosna w 2024 roku. Sprawdź, kto jest z niej zwolniony.

Na wczorajszej (30 listopada) radni Rady Miasta Krosna zdecydowali, że w 2024 roku opłata będzie wynosiła w mieście 50 zł od każdego psa posiadającego trwałe oznakowanie poprzez dokonanie wszczepienia mikroprocesora identyfikującego (chipa). Od pozostałych psów będzie pobierana opłata w wysokości 100 zł.

Opłata należy uiścić bez wezwania jednorazowo do dnia 31 marca danego roku, albo w ciągu jednego miesiąca od daty nabycia psa.

Z opłaty zwolnieni będą mieszkańcy, którzy nabyli psy z przytuliska dla zwierząt, lecznic dla zwierząt oraz domów tymczasowych zgłoszonych w Wydziale Komunalnym, Ochrony
Środowiska i Gospodarki Lokalami prowadzonych przez członków Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt ANIMALS Inspektorat w Krośnie lub Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt - z terenu miasta Krosna, po udokumentowaniu adopcji psa.

{rrrArticleSection}21426{rrrArticleSection}
Stawki opłaty od psa pozostają niezmienne w Krośnie na poziomie uchwalonym w 2017 r. Pozostawiono również wprowadzone dotąd zwolnienia od tej opłaty.
Źródło: UM Krosno

Komentarze

nemo
26.02.2024 21:00
Co się tak gorączkujesz? Mam psa i sprzątam za nim więc co sapiesz? Taki/taka jesteś zawsze correct?
Odpowiedz
BL
03.12.2023 18:12
Podatek od psa to powinno być minimum 1200pln/rok lub więcej (poza psami przewodnikami które powinny mieć zwolnienie z podatku). Koniec pseudo hodowli, każdy pies/suka ma być obowiązkowo kastrowany/sterylizowany. Sprzątanie po pupilach to obowiązek właściciela, każdemu właścicielowi powinno sprawiać przyjemność podniesienie ciepłej psiej kupy i wyrzucenie jej w odpowiednie miejsce (na początek schowanie do kieszeni czy torebki).
Odpowiedz
Do do
02.12.2023 08:42
A płacisz podatki za człowieka? Jak tak to powinni sprzątać za ciebie
Odpowiedz
Pan
01.12.2023 15:09
Twój pies Twoja kupa .
Odpowiedz
do Coo
01.12.2023 14:13
A jak ja płacę podatki, to też po mnie ktoś powinien sprzątać?
Odpowiedz
cynik
01.12.2023 13:43
Chodzę codziennie do pracy i widzę zanieczyszczone psimi odchodami chodniki i trawniki. Trawniki to jeszcze pół biedy, ale jak psina nagwintuje na chodniku to właściciele powinni sprzątnąć. Najgorzej jest w nocy, bo nie widać odchodów i można wdepnąć w to gówno.
Odpowiedz
Coo
01.12.2023 10:43
Jak jest podatek od psa to niech ktoś po nich sprząta (nie wlasciele) w końcu płacę w podatku.
Odpowiedz
mukator
01.12.2023 09:33
Świetnie - czekamy teraz na podatek od kota!
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.