- Oczywiście to nie jest zwykły spacer, ale wyjątkowa forma kontaktu z przyrodą, połączona z ćwiczeniami, co korzystnie oddziałuje na zdrowie, na szeroko rozumianą jakość życia - tłumaczy Paulina Patro z Centrum Edukacji Ekologicznej.

- To zadanie ma nie tylko wymiar edukacyjny, ale wpisuje się również w jedną z naszych inteligentnych specjalizacji: Jakość życia. Na Podkarpaciu inwestujemy nie tylko w infrastrukturę, ale staramy się również dbać o dobrostan naszych mieszkańców i osób odwiedzających nasz region - mówi Anna Huk, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.
Leśne sesje skierowane są do kuracjuszy szpitala i sanatorium uzdrowiskowego "Zimowit", którzy mogą swobodnie poruszać się po lesie. Oprócz niecodziennej terapii, uczestnicy zajęć poszerzą swoją wiedzę z zakresu bioróżnorodności:
- Uczestnictwo w projekcie pozwoli zapoznać się z różnorodnością gatunków roślin i drzew oraz ich wpływem na ekosystem i na człowieka. Walory przyrodnicze, krajobrazowe, szczególnie na obszarach cennych przyrodniczo, mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i jakość życia - podkreśla Magdalena Radecka-Gibała, kierownik oddziału ds. ochrony bioróżnorodności, przyrody i krajobrazu.



Komentarze
Dodaj komentarz