Bezpieczne wyjazdy zagraniczne tematem rozmów z policjantami

Bezpieczne wyjazdy zagraniczne tematem rozmów z policjantami
fot. KPP Stalowa Wola

Policjanci korzystają z każdej okazji, aby edukować dzieci i młodzież. W tym tygodniu funkcjonariusze z zespołu profilaktyki społecznej i dzielnicowy przeprowadzili cykl spotkań z uczniami szkół średnich na temat problematyki handlu ludźmi. Podczas rozmów promowali Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

W tym tygodniu policjanci z zespołu profilaktyki społecznej, i dzielnicowy przeprowadzili cykl spotkań z uczniami stalowowolskich szkół średnich na temat problematyki handlu ludźmi. Odwiedzili Bursę Międzyszkolną, Liceum Ogólnokształcące im. KEN, Centrum Edukacji Zawodowej, a także Zespół Szkół nr 3, z którego młodzież w najbliższym czasie wyjeżdża na zagraniczne praktyki.

Celem spotkań było przekazanie uczniom wiedzy na temat występowania zjawiska handlu ludźmi, oraz wyposażenia ich w informacje, gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych przy wyjazdach zagranicznych i nie tylko.

Była to również okazja do promowania Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Policjanci przekazali plakaty i ulotki informacyjne obejmujące tą tematykę, które jednostka pozyskała w ramach nawiązanej współpracy z Biurem Rzecznika Praw Dziecka.
Źródło: KPP Stalowa Wola

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.