Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, dziś od rana prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.
Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 17 605 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 17 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 16 odpowie za wykroczenie.





Komentarze
Dodaj komentarz