Ponad 17 tysięcy kontroli na Podkarpaciu i niepokojący wynik akcji

Ponad 17 tysięcy kontroli na Podkarpaciu i niepokojący wynik akcji
fot. KWP Rzeszów

Podkarpaccy policjanci zatrzymali 33 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 17 tys. kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, dziś od rana prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 17 605 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 17 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 16 odpowie za wykroczenie.
Źródło: KWP Rzeszów

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.