Cztery zespoły, kilka pokoleń tancerzy i jeden wspólny wieczór - sezon 2025/2026 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza dobiegł końca. Zobaczcie zdjęcia!
Na scenie spotkali się tancerze w każdym wieku - od dzieci po dorosłych. We wtorek, 23 czerwca, cztery zespoły z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza pożegnały sezon 2025/2026 podczas widowiska "Cyrk wita Was".Wystąpiły cztery formacje na co dzień działające w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza: Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks, Zespół Tańca Współczesnego Strecz oraz grupy One Są Wszędzie i Klaszcz Głośniej. Na scenie spotkały się dzieci stawiające pierwsze taneczne kroki, młodzież rozwijająca swój talent oraz dorośli, którzy nie zrezygnowali z pasji.Pokaz utrzymano w lekkiej, widowiskowej konwencji. Wśród choreografii nie zabrakło akcentów rodem z cyrkowego świata - klaunów i zwierząt z dziecięcej wyobraźni - a obok nich na scenie pojawili się soliści, duety i całe zespoły z układami przygotowywanymi przez ostatnie miesiące. Był też moment na polonez, czyli ukłon w stronę tanecznej tradycji.Najliczniej zaprezentował się Kleks - jedna z najstarszych formacji w RCKP, działająca od ponad 30 lat i tworząca dziś siedem grup wiekowych. Strecz pokazał taniec współczesny, oparty na emocjach i scenicznym eksperymencie. Swoje choreografie przedstawiła również kobieca grupa One Są Wszędzie oraz działający od 2019 roku zespół Klaszcz Głośniej, skupiający młodzież i dorosłych neuro nienormatywny, którzy rozwijają się poprzez taniec, teatr, plastykę, muzykę i dogoterapię.Występ zamknął kolejny rok wspólnej pracy, prób i tanecznych spotkań - od najmłodszych po dorosłych. Zobaczcie jak było!
Komentarze
Dodaj komentarz