28-latek rozpędził motocykl do 119 km/h w terenie zabudowanym

28-latek rozpędził motocykl do 119 km/h w terenie zabudowanym
fot. KPP Leżajsk

Aż 119 km/h na liczniku miał kierujący motocyklem, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z leżajskiej drogówki.

Wczoraj przed godz. 12, policjanci z leżajskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie Brzózy Królewskiej, dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ich uwagę zwrócił poruszający się z dużą prędkością kierujący motocyklem Suzuki.

Mundurowi dokonali pomiaru prędkości pojazdu. Wynik na urządzeniu kontrolno-pomiarowym wykazał, że kierujący pędził aż 119 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oznacza to, że dopuszczalny limit został przekroczony aż o 69 km/h.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą motocykla siedział 28-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, motocyklista został ukarany wysokim mandatem karnym, a na jego konto kierowcy trafiły punkty karne.

Źródło: KPP Leżajsk

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.